Dlaczego konwersja, biorąc pod uwagę normy ISO/DIN/PN, jest aktualnie tak często stosowana? Czym charakteryzują się poszczególne instytucje odpowiadające za te standardy? Jak może być wykonana konwersja – szybko oraz bez najmniejszego nawet problemu?
Najważniejsze informacje na temat ISO/DIN/PN
Na początek kilka kluczowych faktów dotyczących tego konkretnego tematu. Trzeba zauważyć, że największe znaczenie w obrębie tego aspektu mają normy ISO. Są one ustanawiane oraz zatwierdzane przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną, która w tym momencie posiada siedzibę w Genewie. Instytucja ta posiada zasięg globalny. Normy ISO są stosowane biorąc pod uwagę nie tylko kraje europejskie. Korzystają z nich przedstawiciele tak naprawdę państw na różnych kontynentach. Na skutek tego handel z rozmaitymi podmiotami zagranicznymi nie stanowi żadnego większego problemu. Może być dokonywany szybko oraz treściwie.
Często stosowane są także normy DIN. Tutaj bardzo dużą rolę odgrywa zaś Niemiecki Instytut Normalizacyjny. Siedziba tej placówki znajduje się aktualnie w Berlinie. Natomiast skrót PN to Polskie Normy. Są one zatwierdzane przez Polski Komitet Normalizacyjny. Z jednej strony możemy cieszyć się, że posiadamy takie określone standardy. Druga strona medalu jest taka, że Polskie Normy są tak naprawdę znane wyłącznie na terenie naszego kraju. Firmy, które chcą współpracować z zagranicznymi podmiotami powinny zatem przede wszystkim znać normy ISO, a w drugiej kolejności DIN.
Jak może być dokonana konwersja?
Okazuje się, że dokonanie konwersji pomiędzy normami ISO/DIN/PN jest bardzo proste. Dodatkowo może być zrobione naprawdę stosunkowo szybko. W pierwszej kolejności trzeba wejść na stronę internetową stalmut.pl. Dlaczego to takie ważne? Jest tam bowiem pomocna oraz łatwa w aspekcie użytkowania wyszukiwarka. Można tam bez żadnego większego problemu zrealizować to zadanie. Załóżmy, że interesują Was śruby z kołnierzem. Znacie zaś tylko normę DIN 6921. Jak poznać standardy ustanowione przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną? W takim wypadku należy wpisać nazwę tych elementów złącznych lub wkleić DIN 6921 w odpowiednie miejsce wyszukiwarki. To wystarczy, aby dowiedzieć się, że śruby z kołnierzem mają następujące normy: DIN 6921 oraz PN 82247. Prawda, że to nic skomplikowanego? Wykonywanie konwersji jest natomiast bardzo przydatne. Szczególnie biorąc pod uwagę przedsiębiorstwa, które często kupują oraz sprzedają rozmaite śruby, nakrętki, podkładki itp. na bazie współpracy z podmiotami pochodzącymi z innych krajów.
Dowiedz się więcej na normydin.pl