Dlaczego warto stosować naturalne kosmetyki?

Świadomość konsumentek rośnie i coraz większą uwagę zwracamy na skład zarówno produktów spożywczych, jak i kosmetyków. Staramy się, by nasza codzienna dieta była jak najlepiej skomponowana, bez żywności przetworzonej – warto zadbać też o skórę i włosy, czyli zacząć stosować kosmetyki naturalne – jak m.in. kosmetyki do włosów, twarzy itd.

Unikaj silikonów i parabenów

Kosmetyki naturalne oparte są na prostych składnikach i wyciągach roślinnych, nie zawierają substancji szkodliwych czy toksycznych dla skóry. Większość produktów powszechnie dostępnych zawiera składniki, które mogą wywołać podrażnienia, alergie, a także działać wysuszająco, zatykać pory skóry i nasilać występowanie zaskórników.

Wiele silikonów, parabenów i innych sztucznych składników zawierają też kosmetyki do włosów. Warto znać poszczególne SLS-y, parabeny, glikole, oleje mineralne i PEG-i, aby sprawdzić skład produktu i wiedzieć, czego unikać, gdyż mają one niekorzystny wpływ na zdrowie. Mogą zaburzyć gospodarkę wodną i rozregulować prawidłowe funkcjonowanie skóry, a niektóre są rakotwórcze. Wiele osób decyduje się na zmianę nawyków i kosmetyków z powodu różnych alergii i chorób z zakresu dermatologii, np. atopowego zapalenia skóry.

Kosmetyki do włosów – pielęgnacja bez chemii

Naturalne kosmetyki do włosów, produkowane na bazie produktów roślinnych, są znacznie lepszym wyborem. Mają prosty, często wegański, zdrowy skład i łagodne działanie. Każda dobra hurtownia kosmetyczna oferuje ich szeroki asortyment – można znaleźć produkty do włosów zniszczonych, suchych czy przetłuszczających się, do ciała, codziennej pielęgnacji twarzy itd.

Warto przy okazji zamówić także inne produkty – jak akcesoria do włosów, które też mają wpływ na kondycję i wygląd kosmyków. Hurtownia fryzjerska to najlepsze miejsce na zakup np. suszarki do włosów czy szczotki do codziennej stylizacji fryzury.

Naturalne kosmetyki do włosów i ciała

Kosmetyki naturalne posiadają łagodne substancje myjące, zapachy i cenne ekstrakty wyłącznie z naturalnych produktów, m.in. olejków eterycznych. Często są one wegańskie, nietestowane na zwierzętach, dobre także dla środowiska. Wiele firm zmienia swoje podejście i produkty zgodnie z trendami less i zero waste.

Wiele naturalnych kosmetyków nie zawiera też substancji pochodzenia zwierzęcego. Hurtownia fryzjerska sprzedaje kosmetyki i akcesoria do włosów, ale oferuje także duży wybór również produktów naturalnych – nic w tym dziwnego, bo są one uniwersalne, odpowiednie dla każdego.