Ujęcia z drona – gdzie szukać specjalistów?

Wynalezienie i rozpowszechnienie latających dronów pozwala łatwo tworzyć niezwykle efektowne nagrania z lotu ptaka. Obecnie są szeroko wykorzystywane nie tylko w branży rozrywkowej. Wielu przedsiębiorców uwzględnia takie materiały wideo przy promocji swojej działalności, szczególnie w sektorze budowlanym. Podpowiadamy, jak znaleźć firmę, która pomoże wykonać zachwycające ujęcia z drona!

Po co inwestować i czym są ujęcia z drona?

Na początek wyjaśnijmy, czym są ujęcia z drona. Dawniej nagrania z perspektywy lotu ptaka można było wykonać tylko przy wykorzystaniu helikopterów, wielkich wysięgników czy innych specjalistycznych sprzętów. Dron jest niewielkim obiektem latającym, którego obsługą i zdalnym sterowaniem może zajmować się tylko jedna osoba. Jeśli umieści się na nim aparat lub kamerę na stabilizatorze (tzw. gimbalu), z jego pomocą da się wykonać spektakularne nagrania wideo.

Ujęcia z drona są wykorzystywane podczas kręcenia filmów, teledysków, relacji dziennikarskich, pamiątek weselnych, a także spotów reklamowych czy materiałów informacyjnych. Pozwalają w ciekawy sposób uwiecznić ważne wydarzenie czy efektownie zaprezentować jakieś miejsce lub obiekt. Z tego względu znajdują najróżniejsze zastosowanie. Można m.in. umieścić je w reklamie, opublikować na stronie firmy czy dołączyć do portfolio. Profesjonalnie wykonane nagranie robi świetne wrażenie na wszystkich odbiorcach – klientach, kontrahentach, inwestorach itp.

Ujęcia z powietrza na budowie i nie tylko

Firmy budowlane często zamawiają realizację nagrań z lotu ptaka, ponieważ takie materiały są im szczególnie potrzebne. Ujęcia z powietrza na budowie mogą zostać wykorzystane jako element spotu reklamowego firmy, a także sprawozdania z postępu prac czy prezentacji dla inwestora. Latający dron bez problemu obejmie obiektywem również tereny inwestycyjne oraz gotowe realizacje, w tym nawet największe wieżowce czy apartamentowce.

Inwestycja w ujęcia z powietrza na budowie pozwala w najlepszy sposób zaprezentować działalność przedsiębiorstwa. Dzięki nim będzie postrzegane jako bardziej nowoczesne, transparentne i godne zaufania. Dbając o dobry wizerunek firmy można łatwiej zdobywać nowych klientów oraz nawiązywać cenne relacje biznesowe.

Kto może pomóc w realizacji?

Wielu przedsiębiorców nie ma jednak pojęcia, kto może pomóc w realizacji ujęć z drona. Taki sprzęt można łatwo kupić lub wynająć, ale nie jest to dobre rozwiązanie. Najrozsądniej zatrudnić doświadczonych specjalistów, którzy kompleksowo zajmą się zleceniem i stworzą efektowny materiał wideo. Trzeba bowiem pamiętać, że na proces ten składa się nie tylko wykonanie nagrania, ale też jego odpowiednia obróbka i montaż.

Jedną z najlepszych firm specjalizującą się w takich realizacjach jest Build-Lapse – przedsiębiorstwo obsługujące klientów z całej Polski. Oferuje wsparcie ze strony fachowców, którzy w pełni indywidualnie podchodzą do każdego zamówienia. Przy tym proponuje wyjątkowo przystępne stawki.

Więcej informacji o ofercie Build-Lapse znajdziesz na stronie: http://build-lapse.com/ujecia-z-drona/.