Komu pasuje grzywka – poradnik

Grzywka to element stylizacji włosów, który zawsze będzie modny. W każdym sezonie pojawiają się fryzury z grzywką, zawsze jednak nieco odmienione. Zanim zdecydujesz się na tego typu cięcie, musisz wiedzieć, komu pasuje grzywka, a kto powinien jej unikać. Najważniejsze informacje znajdziesz w tym artykule.

Grzywka dobra na wszystko

Wbrew powszechnym przekonaniom grzywka pasuje każdemu. Nawet kobietom o wyjątkowo okrągłych buziach, chociaż zawsze wmawiano im, że jest inaczej. Sekret tkwi w tym, żeby wybrać odpowiedni rodzaj grzywki. A jest ich naprawdę sporo.

Dobre cięcie potrafi całkowicie odmienić wizerunek. Idealnie dobrane do urody włosy sprawiają, że jesteśmy po prostu piękniejsze. Grzywka może zatuszować wiele mankamentów i wydobyć to, co warto pokazać. Potrafi nadać mocnego charakteru lub złagodzić ostre rysy. Pasuje również osobom noszącym okulary, a przy pomocy odpowiednich kosmetyków, nie będzie trudna w ułożeniu nawet zimą.

Przeczytaj także: https://www.gsmzone.com.pl/pobyt-w-spa-to-doskonaly-prezent-dla-bliskiej-osoby/

Najpierw spójrz w lustro

O tym, jaka grzywka będzie dla Ciebie najlepsza, decyduje kształt twarzy. W ogólnej klasyfikacji rozróżnia się cztery typy: okrągły, owalny, podłużny i kwadratowy. Twarze podłużne dzielą się jeszcze na trójkątne i pociągłe. Największe szczęściary to kobiety o twarzy owalnej – uznaje się ją za ideał piękna i pasuje do niej prawie każda fryzura.

Twarz okrągła

Zdziwisz się, ale grzywka wcale nie pogrubia! Dlatego twarze okrągłe także mogą zyskać jeśli grzywka będzie półokrągła, czyli nieco dłuższa na bokach. Nie może być zbyt gruba i ciężka. Druga opcja to zwiewna, cieniowana grzywka na bok. Najlepiej prezentuje się przy cięciu na boba.

Twarz owalna

W tym przypadku najlepiej sprawdza się grzywka prosta. Jeżeli mamy do czynienia z bardzo bujnymi włosami można zdecydować się też na ukośną. Lekkości i dziewczęcości dodaje grzywka falowana. Panie z owalną twarzą nie powinny nadużywać prostownicy do układania grzywki.

Twarz trójkątna

W tym wypadku grzywka pasuje zdecydowanie najbardziej. Można wybierać między prosto ściętą grzywką zakrywającą brwi, a lżejszą wersją czesaną na boki. Obydwa typy grzywek będą świetnie współgrać z lekkim nieładem na włosach. Taki artystyczny bałagan także dodaje uroku kobietom z trójkątną buzią.

Twarz pociągła

Długa twarz z wysokim czołem i mocną brodą sprawia problemy. W tym przypadku potrzeba grzywki, która pasuje niewielu osobom. Chodzi o ciężką, grubą i prosto ciętą grzywkę. Skróci optycznie twarz i zakryją czoło. Można spróbować także grzywki skośnej. Pociągła twarz dobrze wygląda z lokami i cieniowanymi włosami.

Twarz kwadratowa

Takie twarze są mocne, mają ostre rysy i wyraźne zarysowaną linię szczęki. Potrzebują delikatności i lekkości. Najlepiej zadziała grzywka postrzępiona, lekka i asymetryczna. Kwadratowy typ świetnie wygląda w nieco krótszych włosach, lekko pofalowanych i pocieniowanych. Podkręcić można także grzywkę, co dodaje uroku.

Fryzury bez grzywki

Nie zawsze grzywka będzie dobrym pomysłem. Lepiej jej unikać kiedy mamy problemy z cerą, ponieważ będzie wzmagać wydzielanie sebum w okolicy czoła. Nie jest to też najwygodniejsza fryzura, więc nie sprawdzi się przy bardzo aktywnym trybie życia. Jeżeli nie chcesz grzywki, zaznacz to wyraźnie swojemu fryzjerowi. Dobry specjalista wybierze idealne cięcie do Twojej twarzy z grzywką lub bez.

Więcej ciekawych inspiracji znajdziesz na https://www.moment.pl/blog/fryzury-z-grzywka-i-bez/