Filmowanie z drona – po co i dla kogo?

Dawniej do wykonania efektownych ujęć z lotu ptaka trzeba było korzystać z helikoptera czy specjalnego wysięgnika. W związku z tym opcja ta była dostępna jedynie dla nielicznych osób. Współcześnie stosuje się unoszące się w powietrzu urządzenia, pozwalające wykonywać zdjęcia oraz nagrania wideo w wysokiej jakości. Wyjaśniamy, jakie możliwości daje filmowanie z drona i kto najczęściej z nich korzysta!

Okazałe obiekty czy rozległe przestrzenie trudno jest objąć okiem kamery z poziomu ziemi. Jeśli chce się rzeczywiście oddać ich urodę lub faktyczny stan, powinno się je fotografować bądź nagrywać z góry. Jeśli nie da się wejść na żadną konstrukcję albo nie posiada się innych akcesoriów, najrozsądniej jest skorzystać z latającego, zdalnie sterowanego sprzętu. Dowiedz się, dlaczego filmowanie z drona cieszy się tak dużą popularnością!

Filmowanie z drona – dlaczego warto skorzystać

Filmowanie z drona pozwala w idealny sposób uchwycić nawet ogromne, rozległe powierzchnie czy obiekty. Nagrania z lotu ptaka, wykonane w ruchu, robią niesamowite wrażenie. Są efektowne, a do tego mogą być informacyjne. Z ich pomocą da się pokazać dany budynek lub miejsce z różnych perspektyw. Przez to zostają zaprezentowane w najbardziej atrakcyjny i przejrzysty sposób.

Dzięki filmowaniu z drona da się również uwiecznić długotrwałe procesy, tworząc animacje poklatkowe. Nagrania time-lapse lub hiper-lapse wyglądają wprost niesamowicie. Przykuwają uwagę, zapadają w pamięć i budzą pozytywne skojarzenia.

Komu potrzebne jest filmowanie z drona

Komu potrzebne jest filmowanie z drona? Zabieg ten jest oczywiście popularny w przemyśle filmowym i marketingowym. Wiele osób zamawia też takie realizacje na specjalne okazje, np. wesele. Zdecydowanie najczęściej materiały wideo tego typu są jednak wykorzystywane przez firmy budowlane. Latające urządzenie może w najlepszy sposób uchwycić ukończony lub powstający budynek, plac budowy czy inne realizacje. Takie materiały często dołącza się m.in. do relacji z postępu prac, prezentacji dla inwestorów czy spotów reklamowych. Doskonale sprawdzają się również jako urozmaicenie strony firmy, przykład realizacji lub dodatek do materiałów reklamowych.

Do kogo się zgłosić?

Chciałbyś skorzystać z takiej usługi, ale nie wiesz, do kogo się zgłosić? Wybierz firmę z wieloletnim doświadczeniem, która oferuje kompleksową realizację zamówienia. Jednym z najlepszych przedsiębiorstw zajmujących się filmowaniem z drona jest Build-Lapse. Posiada wiele oddziałów w całej Polsce, dlatego szybko wykonuje zlecenia. Jego pracownicy wykorzystują najnowocześniejszy sprzęt. Uważnie realizują wizje klientów, ale w razie potrzeby chętnie udzielają profesjonalnych porad oraz pomagają stworzyć wyjątkowy projekt od podstaw. Więcej informacji znajdziesz na stronie: http://build-lapse.com/filmowanie-z-drona/.

Filmowanie z drona to doskonały sposób na profesjonalne, efektowne zaprezentowanie działalności firmy budowlanej. Chciałbyś poprawić wizerunek swojego przedsiębiorstwa? Zamów realizację nagrania wideo i przekonaj się, jak pięknie można przedstawić efekty Twojej pracy!