Makijaż maskujący oznaki zmęczenia – jak wykonać makijaż na zmęczoną twarz?

W dobie nieustannego pośpiechu wiele osób, szczególnie kobiet cierpi na nieustanne przemęczenie. Naszym obowiązkiem jest nie tylko zadbać o dom, męża i dzieci, ale bardzo często stawiamy sobie także ambitne cele zawodowe. Chęć nieustannego rozwoju i dążenia do perfekcji sprawia, że stres i przemęczenie dają się we znaki. Brak snu i czasu na relaks odbija się na naszym wyglądzie. Zaczynamy więc szukać sposobu na zamaskowanie zmęczonej twarzy i ukrycie niedoskonałości pod makijażem.

Jak walczyć z przemęczeniem na twarzy?

Należy pamiętać, że samo maskowanie zmęczonej twarzy na dłuższą metę nie przyniesie nic dobrego. Organizm potrzebuje wypoczynku i chwili relaksu. Jeśli zagwarantujesz mu przynajmniej raz w tygodniu seans w SPA lub dobrej jakości zabieg u kosmetyczki, odwdzięczy się promiennym wyglądem. Dla osób przemęczonych doskonale sprawdzą się masaże. Zajrzyj koniecznie do innego artykułu, w którym opisane zostały zdrowotne właściwości masaży relaksacyjnych, a przekonasz się, że nie trzeba wiele by odzyskać wigor i piękno!

Można oczywiście zamaskować przemęczenie na twarzy, które najczęściej objawia się cieniami pod oczami. Jednak zmęczona twarz to nie tylko worki i cienie pod oczami, to także pogorszenie ogólne kolorytu cery, zwiotczenie skóry, pogłębianie się zmarszczek i często wzmożenie wyprysków. Dlatego też taka twarz potrzebuje specjalistycznego makijażu. Dobrze jest udać się do salonu, gdzie stylistka podpowie jak skutecznie maskować przemęczenie na twarzy. Poszukaj najlepszej makijażystki w okolicy i umów się na jeden zabieg. Wiele z niego się nauczysz! Dzięki wyszukiwarce https://www.moment.pl/makijaz/zielona-gora szybko znajdziesz dobry salon z potwierdzonymi opiniami. U makijażystki dowiesz się także, z jakich preparatów powinnaś korzystać i co jeszcze może poprawić wygląd i stan cery. To bezcenne źródło wiedzy!

Jak wykonać makijaż w domu?

Na przemęczoną twarz niezwykle skuteczne są specjalne korektory i rozświetlacze. Na cienie pod oczami sprawdzi się korektor w żółtym odcieniu. Szara i zmęczona cera potrzebuje rozjaśnienia, dlatego też postaw na podkład rozświetlający. Nie zapomnij oczywiście o nałożeniu bazy pod podkład, który wyrówna wszelkie nierówności i zadba o trwałość całego makijażu. Puder też powinien zawierać drobinki rozświetlające.

Cienie do powiek powinny być jak najbardziej neutralne. Najlepiej sprawdzą się odcienie beżu, które rozświetlą oczy i dodadzą im blasku. Na usta nałóż czerwoną szminkę lub błyszczyk.

Taki makijaż rozświetli szarą twarz i doda jej wigoru. Pamiętaj jednak, że samo maskowanie nie jest dobrym rozwiązaniem. Co prawda sprawdzi się idealnie np. po zarwanej nocce czy w przypadku chwilowego przemęczenia. Jednak na dłuższą metę musisz zwyczajnie zadbać o to, by znaleźć czas na zasłużony relaks!