Markizy czy rolety wewnętrzne? Jakie wybrać akcesoria do okien dachowych?

Szukacie dobrego rozwiązania do okien dachowych? Na szczęście jest kilka ciekawych rozwiązań w sklepach internetowych lub stacjonarnych z takim asortymentem. Niektórzy decydują się na przykład na markizy. Inni wybierają rolety do okien dachowych. Czym charakteryzują się oba te warianty? Najważniejsze informacje znajdziecie w poniższym wpisie.

Czym cechują się markizy?

Trzeba podkreślić, że markizy to piękne kolorowe zasłony. Spełniają one rozmaite funkcje. Między innymi gwarantują ochronę przed różnymi czynnikami atmosferycznymi. Wyróżniamy tutaj takie zjawiska, jak na przykład deszcz, upał, słońce itp. Ułatwiają wypoczynek i realizowanie różnych domowych czynności. Jaka jest konstrukcja produktów z tej grupy? Markizy do okien dachowych muszą być wykonane stricte do konkretnego okna. Zazwyczaj są zrobione z siateczki z PCW. Alternatywnym materiałem są włókna szklane powleczone sztucznym tworzywem itp. Jak działają takie produkty? Trzeba zaznaczyć, że markizy do okien dachowych zwijają się na wałek ze sprężyną. Jest on ukryty w kasecie zamontowanej do ościeżnicy okna. Jeśli markiza jest rozwinięta, to nie przylega do szyby. Trzeba zwrócić uwagę na fakt , że markizy – poza podstawowymi zaletami – mogą również podnosić walory estetyczne konkretnej nieruchomości. Zwłaszcza, że wybór dotyczący takich elementów jest spory. Można zatem perfekcyjnie dopasować do danej lokalizacji.

Zapoznaj się z aktualną ofertą rolet od SURMA na www.systemysurma.pl

Rodzaje rolet do okien dachowych

Wyróżniamy także rozmaite rolety do okien dachowych. Mogą one pełnić osłonę zewnętrzną czy wewnętrzną. Rolety zewnętrzne są najczęściej wykonywane z aluminiowych lameli. Jaka jest ich zasada działania? Rolety tego typu poruszają się w specjalnych prowadnicach. Lamelki mogą być ustawione pod różnymi kątami. Trzeba również wspomnieć o roletach do okien dachowych gwarantujących osłonę wewnętrzną. Między innymi mamy tutaj do czynienia z elementami standardowymi, które są wykonywane z poliestru. Cechują się między innymi dużą trwałością. Rolety zaciemniające do okien dachowych mogą zapewnić nawet całkowite zaciemnienie konkretnego pomieszczenia. Przesuwają się w bocznych prowadnicach. Nierzadko stosowane są również specjalne plisy do okien dachowych. Ułatwiają one zasłonięcie tak naprawdę dowolnej części okna. Posiadają węższe listwy oraz prowadnice. Ich obsługa także jest bardzo prosta. Poza tym mają dobre właściwości dekoracyjne. Nic więc dziwnego, że są tak chętnie wybierane przez Polaków.