Kontener czy worki na gruz? Wady i zalety

Powstały w wyniku prac budowlanych gruz oraz odpady przemysłowe muszą zostać odpowiednio zutylizowane. Warto wiedzieć, że zgodnie z polskim prawem, niedozwolone jest wyrzucanie go do tych samych kontenerów, do których wyrzucamy tradycyjne odpady przemysłowe. Gruz musimy odpowiednio zapakować, aby następnie oddać go do punktu PSZOK. W zależności od jego ilości możemy zdecydować się na kontenery na odpady lub worki typu Big Bag. Co wybrać?

Kontenery na gruz

Kontenery na gruz są ogromnymi żeliwnymi pojemnikami przystosowanymi do przechowywania ostrych odpadów. Ich zamówienie zazwyczaj wiąże się również z usługą kontenerowego wywozu gruzu, co oznacza, że firma dostarcza na teren naszej działki kontener, a następnie zabiera go wraz z zawartością i utylizuje gruz.

Kontener posiada niestety również wady. Po pierwsze, jego przetrzymywanie na terenie posesji zabiera dość sporo wolnej przestrzeni. Jego ogromna waga, zarówno z zawartością, jak i bez nie pozwala go swobodnie przenosić w razie potrzeby, a więc musimy skorzystać z usług profesjonalnej firmy transportowej, która go dostarczy, a następnie zabierze. Musimy również brać pod uwagę, że cena za kontener często jest uzależniona od finalnej wagi wraz z zawartością. Dlatego należy oszacować wcześniej, ile odpadów będziemy musieli zutylizować.

Worki na gruz

Worki na gruz typu Big Bag to są innowacyjnym, przenośnym kontenerem wykonanym z odpornego i wytrzymałego materiału. Ich budowa pozwala na transportowanie nie tylko gruzu i materiałów budowlanych, ale również innych surowców. Ich budowa pozwala na magazynowanie wielu worów koło siebie bez utraty miejsca magazynowego, co jest bezcenne w przypadku ograniczonej przestrzeni. Na rynku możemy zakupić wiele modeli, których sposób wypełniania różni się w zależności od przeznaczenia. Wszystko po to, aby ich użycie było jak najbardziej komfortowe. Dodatkowo są zaprojektowane w sposób pozwalający na magazynowanie ich bez utraty miejsca. Poszczególne modele różnią się również sposobem napełniania, aby ich używanie było jak najbardziej komfortowe. Jest to wielorazowa propozycja, która dzięki przemyślanemu sposobowi konstrukcji pozwala na łatwe przenoszenie.

Worki typu Big Bag będą również doskonałym rozwiązaniem, jeżeli szukamy pojemników do przechowywania np. zboża: https://big-kam.pl/big-bag-na-zboze/ lub na owoce i warzywa: https://big-kam.pl/big-bag-na-ziemniaki/

Jak przechowywać gruz – podsumowanie

Głównym kryterium wyboru sposobu magazynowania gruzu powinno być to, jaką ilość materiału musimy zutylizować. W przypadku, kiedy ilości są duże, a transport ich na własną rękę może być problematyczny, łatwiejszym, lecz droższym rozwiązaniem będzie wynajęcie kontenera. Jeżeli ilość gruzu nie jest duża, bądź po prostu potrzebujemy wygodnego sposobu jego przechowywania, worki Big Bag – Big-kam będą świetnym rozwiązaniem.

Wybierając sposób magazynowania gruzu lub odpadów budowlanych musimy brać pod uwagę wiele kwestii. Jeżeli posiadamy bardzo dużą ilość gruzu lub odpadów, dobrym pomysłem będzie zamówienie kontenera. W przypadku mniejszej ilości odpadów wystarczające będą worki Big Bag.

Źródło zdjęć: freepik.com