Franczyza – jak to działa, czy warto?

Jeśli zastanawiasz się nad sposobem na to, by w szybki sposób poprawić swoje umiejętności i zarobić spore kwoty pieniędzy, możesz rozważyć działalność franczyzową. Czym jest i jak działa oraz czy warto? Przekonaj się!

Jak działa model franczyzowy?

Historia franczyzy sięga czasów średniowiecza. Jednak nigdy nie była ona tak popularna jak po II WŚ. Współczesny rynek działa w taki sposób, że premiuje globalne przedsięwzięcia, którymi nie sposób zarządzać bez znajomości lokalnych warunków. Tak powstawały największe sieci restauracji, które dziś wciąż utrzymują wysoką pozycję wśród najbardziej dochodowych firm na świecie. Model franczyzowy sprawdza się także w innych sektorach. Wiele marketów działa właśnie z jego wykorzystaniem. Co ciekawe – franczyza w XXI wieku jest tak popularna, że często sięgają po nią punkty usługowe, apteki, salony fryzjerskie, „suszarnie”, kawiarnie. Jednym z flagowych przykładów działalności tego typu w Polsce jest Żabka. Franczyza w przypadku tej firmy jest szczególnie ważnym elementem modelu biznesowego. To sklep, który chce trafiać zarówno do lokalnych mieszkańców, jak i podróżnych, turystów i pozostałych klientów. Ze względu na tak szeroką grupę docelową ważna jest znajomość lokalnych warunków i prowadzenie ekspansji w wielu miastach jednocześnie. Model franczyzowy w tym wypadku sprawdza się w pełni, bo w zasadzie każdy, kto spełnia wymagania, może być jego częścią. Czy warto? Sprawdź sam!

Żabka franczyza – opinie 2020 – czy warto zostać partnerem?

Sklepy Żabka są niezwykle popularne w całej Polsce. W każdym większym mieście znajduje się po kilka takich lokali. Oferują one bardzo szeroki asortyment produktów, które często przyciągają rzesze różnorodnych klientów. Wśród nich często są unikatowe artykuły, które rzadko znajdziemy na półkach wielkopowierzchniowych marketów. Działalność tych sklepów to także współpraca z sieciami kurierskimi i pocztą, a także Żabka Cafe – największa sieć kawiarni w Polsce. To dosyć solidne argumenty, które przemawiają za współpracą z firmą Żabka. Franczyza jest tym bardziej dochodowa i prostsza w prowadzeniu, im większa grupa konsumentów kojarzy dany lokal i ma powód do zrobienia w nim zakupów. Może nim być dostępność ulubionych towarów, konieczność zjedzenia czegoś „na szybko” w Żabka Cafe, dodatkowa okazja związana z usługami pocztowymi. Sieć Żabka zapewnia wysoki poziom stabilności – nie ma konieczności samodzielnego zdobywania dużej grupy klientów. Nawet łańcuch dostaw i rozwiązania technologiczne są już gotowe dla franczyzobiorców sklepów Żabka. Franczyza wymaga jednak zaangażowania ze strony samego właściciela lokalu. Potrzebna jest osoba, która dobrze rozumie lokalne otoczenie i jest gotowa prowadzić takie przedsięwzięcie. Niewielki lokal tego typu to wyzwanie, które może być wstępem do ciekawej przygody.

Żabka franczyza – opinie 2020 – dodatkowe benefity

Sieć Żabka oferuje także dostęp do nowoczesnych technologii. To lider w obrębie wprowadzania do polskich sklepów podobnej infrastruktury i nowych standardów. Można korzystać z aplikacji Żappka. Zostając partnerem marki, możesz liczyć także na ogromne pieniądze w krótkim czasie. Jeśli spełnisz odpowiednie warunki, to zdobędziesz 16 000 złotych netto miesięcznie z prowadzenia swojego lokalu Żabka. Franczyza w tym wypadku okazuje się biznesem, który zapewnia wynagrodzenie, na jakie nie można liczyć bez odpowiedniego know how, doświadczenia i korzystnych umów z dostawcami. Dlatego warto działać pod szyldem firmy, która ma już wypracowane rozwiązania w tym obszarze i korzystać z gotowej infrastruktury. Zastanawiasz się, czy warto? Już teraz poznaj opinie franczyzobiorców, wyszukując w sieci frazę „żabka franczyza opinie 2020”.