Franczyza Żabka – jak odpowiednie zarządzanie wpłynęło na sukces polskiego sklepu

Sklepy Żabka znane są praktycznie każdemu Polakowi. Poziom rozpoznawalności to nawet 97 procent. Jednym z głównych i najważniejszych powodów takiego stanu jest to, że marka wykorzystuje model franczyzowy. Jak on działa?

Żabka franczyza – czy się opłaca? Jeszcze jak!

Model franczyzowy polega na tym, że dwa podmioty postanawiają współpracować ze sobą. Jednym z nich jest franczyzobiorca – osoba, która pracuje dla dużej sieci, dba o jej interesy, a jednocześnie podejmuje bardzo kluczowe decyzje biznesowe w określonej placówce. Franczyzodawca oferuje mu dostęp do niezbędnej infrastruktury, a także do renomy marki. A to jest coś, co w zasadzie od 2020 roku liczy się najbardziej. To z pewnością największa bariera wejścia na rynek. Aby być konkurencyjnym, trzeba dostarczać klientom rozwiązań, z którymi są już zaznajomieni, które dobrze im się kojarzą, które rozpoznają. Jako świeży gracz na rynku nie jesteśmy w stanie tego zrobić. By móc konkurować na tak istotnej płaszczyźnie, konieczne jest prowadzenie wieloletniej działalności. Często wizerunek, jaki może zagwarantować franczyza, nie jest w ogóle możliwy do osiągnięcia. W XXI wieku dla biznesu najważniejsza jest współpraca. Sieci franczyzowe doskonale sobie zdają z tego sprawę. Wiedzą, że nie są w stanie same działać. Nigdy nie będą w stanie same dotrzeć do każdego klienta z osobna, dlatego wykorzystują doświadczenie i umiejętności swoich franczyzobiorców. Pozwala to na osiągnięcie wysokiej sprzedaży.

Franczyza Żabka – imponujące osiągnięcia

Franczyzobiorcy także korzystają na układzie franczyzowym – zyskują dodatkowe doświadczenie i mogą oferować w swoich sklepach produkty, które są rozpoznawane przez konsumentów, a to napędza sprzedaż. W przypadku sieci Żabka jest to bardzo bogata oferta, która dotyczy napojów, przekąsek, wyrobów własnych marek i innych artykułów, które Polacy bardzo cenią za konkurencyjną cenę oraz dobry smak.

Żabka franczyza – czy się opłaca? Jak zostać członkiem?

Co zrobić, by stać się franczyzobiorcą w sieci Żabka? Jest to dosyć proste. Musimy zgłosić swoją kandydaturę i zostać pozytywnie zweryfikowani w selekcji wstępnej. Już jako obiecujący kandydat będziemy brać udział w szkoleniu, które ma sprawić, żebyśmy zdobyli nieco doświadczenia i wiedzy z dziedziny sprzedaży. Rynek jest wymagający, ale wcale nie trzeba studiów i zaawansowanej edukacji, by dobrze sobie na nim radzić. Franczyza Żabka oferuje nam kurs, dostęp do niezbędnych materiałów i wsparcie merytoryczne na każdym kroku. Sieć pozwoli nam na bezpieczny i skuteczny start kariery. Należy nadmienić, że jest on dochodowy. Gwarancja to nawet 16 000 złotych netto. Czy warto skorzystać z oferty sieci Żabka na rok 2020? Pozostawiamy to państwu do rozstrzygnięcia. Wszystko zależy od tego, czy będziecie w stanie państwo skutecznie prowadzić lokal, oferować odpowiednią jakość usług i generować sprzedaż na odpowiednim poziomie. Jeśli tak – warto spróbować. Można się wiele nauczyć, poznać niuanse z dziedziny sprzedaży, a także rozpocząć karierę, która może wytyczyć kierunek rozwoju na następne lata. Franczyza Żabka ma to do siebie, że jest to działalność ogólnopolska. Nawet mniejsze miasta mogą znaleźć się na mapie sklepów Żabka. Bariery wejścia pod kątem lokalizacyjnym w praktyce nie istnieją. Wystarczy, że znajdziemy lokalizację, która idealnie odpowiada zapotrzebowaniu firmy.