Jak nagradzać pracowników – pomysły na nagrody dla pracowników

Ciężka praca powinna być odpowiednia wynagradzana. Takiej zasady są uczeni już dzieci w wieku szkolnym, kiedy nagrodą za naukę są oceny. Oczywiście, w poważnych firmach nikt nie powinien traktować swoich pracowników jak dzieci, jednak wpływ nagradzania pracowników na ich lojalność i motywację wcale nie traci na znaczeniu. Jak zatem nagradzać pracowników, aby czuli się docenieni za swoją pracę i zadowalające rezultaty?

Odzież reklamowa – świetny prezent dla pracownika

Pierwszą myślą, która przychodzi na myśl w kwestii nagradzania pracowników, jest oczywiście premia pieniężna. Dodatkowe środki nie zawsze jednak zwiększają zaangażowanie pracownika i wcale nie muszą pomóc w zwiększeniu lojalności pracownika. Większość przedsiębiorców szuka więc alternatyw dla premii. Najlepiej, jeśli prezent dla pracownika zawiera jakiś element podkreślający związek z firmą. Jednym z najlepszych rozwiązań, które spełnia takie warunki, jest odzież reklamowa. Połączenie stylowego designu z odpowiednio umiejscowionym niewielkim logo firmy sprawia, że odzież reklamowa świetnie sprawdza się jako nagroda dla pracowników. Na przykład koszulki reklamowe oraz czapki z nadrukiem wykonane z materiału wysokiej jakości mogą być wykorzystywane nie tylko jako element reklamowy firmy, ale również jako praktyczne ubranie noszone na co dzień. Warunkiem koniecznym do osiągnięcia tego, aby gadżety reklamowe nie tylko promowały firmę, ale również były bardzo praktyczne i lubiane przez pracowników jest ich estetyka. Odzież reklamowa powinna być więc bardzo wysokiej jakości i jeśli ma być również wykorzystywana na co dzień, powinna cechować się minimalizmem i posiadać stosunkowo niewielkie logo firmy.

Jakie gadżety firmowe z logo można wykorzystać do wynagrodzenia pracownika?

Odzież reklamowa nie jest jedynym gadżetem, którym można nagrodzić wyróżniającego się pracownika za jego sukcesy. Można wyróżnić wiele innych gadżetów, które również będą pełnić jednocześnie funkcję reklamową, jak również ułatwią życie pracowników. Do najpopularniejszych gadżetów firmowych, które można podarować pracowników w formie nagrody, należą m.in. kubki reklamowe, kalendarze, plannery, długopisy, smycze do kluczy, szklane kufle z logo oraz filiżanki reklamowe. Nieco mniej popularnym pomysłem jest bawełniana torba z nadrukiem i logo firmy. Zdecydowanie warto jednak rozważyć stworzenie takich toreb, ponieważ są one ekologiczne i bardzo praktyczne – pracownicy mogą je wykorzystywać w życiu codziennym, np. podczas zakupów. Ciekawym pomysłem na nagrodę dla pracowników jest także etui z logiem firmy, które również będzie mieć bardzo praktyczne zastosowanie.

Firmowe gadżety reklamowe – pomysł na nagrody dla pracowników

Podstawową zasadą przy planowaniu nagród dla pracowników jest to, aby pamiętać o tym, że nagroda spełni swoje zadanie tylko wtedy, jeśli będzie odpowiadać oczekiwaniom obdarowanego, a nie ofiarującego. Jeżeli dla firmy już wcześniej zostały wyprodukowane gadżety firmowe z logo i nadrukami w ramach nagrody dla pracownika najlepiej wybrać coś z dostępnych gadżetów. Jeżeli jednak produkcja gadżetów jest dopiero na etapie planowania, warto skonsultować się w kwestii wyboru odpowiednich gadżetów z pracownikami. W przypadku nagrody dla pracowników za specjalne osiągnięcia poza gadżetem firmowym warto również rozważyć nagrodę pieniężną (tj. premię) lub np. dostęp do płatnego kursu, który pozwoli pracownikowi zdobyć nowe, wybrane przez niego umiejętności. W większości przypadków gadżety reklamowe są jednak najlepszymi nagrodami dla pracownika.