Jak prawidłowo dbać o stopy – radzi podolog Zielona Góra

Stopy są jednym z najważniejszych elementów układu ruchu człowieka. Często jednak zapominamy o ich odpowiedniej pielęgnacji. To poważy błąd, gdyż to na nich spoczywa cały ciężar naszego ciała, przez co są one narażone na różnego rodzaju urazy oraz dolegliwości. Jeśli odczuwamy ból stopy lub jesteśmy zaniepokojeni ich zdrowiem, warto udać się do specjalisty takiego jak podolog z gabinetu Dermasana w Zielonej Górze.

Odpowiednie obuwie uchroni Cię od dolegliwości stóp

Złe obuwie jest częstą przyczyną nieprawidłowości w ułożeniu stopy, co w konsekwencji może prowadzić do wielu schorzeń. Noszenie zbyt ciasnych butów może powodować powstawanie odcisków, czyli zrogowaciałych punktów na skórze, które nieleczone mogą powodować ból. Ciasne obuwie może uciskać nasze paznokcie, powodując że zaczynają one wrastać w tak zwane wały okołopaznokciowe. Z kolei zbyt luźne obuwie powoduje niepotrzebne tarcie, przez które często powstają modzele – rozległe obszary stwardniałej skóry na podeszwie stopy.

Jak unikać grzybicy stóp i paznokci?

Tutaj również należy zadbać o odpowiednie buty. Jeśli nosimy zbyt grube obuwie w cieple dni, prawdopodobnie nasze stopy zaczną się pocić. Wilgoć i ciepła temperatura to idealne warunki do powstawania grzybicy stóp. U niektórych pacjentów może występować nadpotliwość stóp. W takich wypadkach specjaliści dobierają odpowiednią terapię, która hamuje nadczynność gruczołów potowych. Gdy wybieramy się na basen, siłownię lub korzystamy z łazienki hotelowej, należy koniecznie zakładać klapki. Uchroni nas to przed zakażeniem.

Wrastające paznokcie Zielona Góra – jak ich uniknąć?

Jedną z najczęstszych przyczyn powstawania wrastających paznokci jest nieumiejętna technika ich obcinania. Wiele osób obcina paznokcie zbyt krótko, co prowadzi do zaburzenie naturalnego toru wzrostu płytki paznokciowej. Nie należy także wycinać kącików paznokci, taki zabieg może powodować chwilową ulgę, jednak w dłuższej perspektywie tylko pogarsza sytuację. W sytuacji gdy problem już istnieje, warto udać się do specjalisty. Podolog w gabinecie Dermasana dysponuje szerokim wachlarzem skutecznych i nieinwazyjnych metod terapii.

Regularne wizyty u podologa uchronią Cię od problemów ze stopami

Często dolegliwości związane ze stopami nie są widoczne na pierwszy rzut oka, lub nie dają o sobie znać we wczesnych stadiach rozwoju. Dlatego warto co jakiś czas udać się do podologa, który sprawdzi dokładnie stan zdrowia naszych stóp i przeprowadzi specjalistyczny pedicure leczniczy, dzięki któremu stopy będą w perfekcyjnej kondycji.