Najlepsze lokaty krótkoterminowe – kwiecień 2018

Najpopularniejszym sposobem oszczędzania zgromadzonych pieniędzy wśród Polaków są lokaty bankowe. Często wybieramy lokaty krótkoterminowe ponieważ ich zasady są proste i szybciej możemy mieć dostęp do naszych pieniędzy w razie nieprzewidzianych zdarzeń. W niektórych bankach mamy także możliwość zachowania odsetek w przypadku wcześniejszej wypłaty gotówki. Poniżej przedstawiam ranking najlepszych lokat bankowych w kwietniu 2018 i podpowiadam, na co najlepiej zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej lokaty.

Dobra lokata – na co zwrócić uwagę?

 1. Oprócz korzystnego oprocentowania dobra lokata powinna posiadać ochronę Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Taki produkt bankowy powinien być także stale monitorowany przez Komisję Nadzoru Finansowego.
 2. Najlepsze lokaty mają przejrzyste warunki i nie potrzeba do nich doradców finansowych ani żadnych kalkulatorów z Internetu.
 3. Dostępny dla każdego kapitał początkowy – wiele dobrych lokat można założyć już od kwoty 1000zł. Nie jest to zbyt wygórowana cena i nie stanowi dużej bariery dla klienta.
 4. Każda inwestycja powinna być bezpieczna na tyle, aby możliwy był zwrot zgromadzonych pieniędzy w razie bankructwa banku.
 5. Dobra lokata powinna się charakteryzować przewidywalnością zysku. Na przykład zakładając lokatę ze stałym oprocentowaniem jesteśmy w stanie obliczyć zysk, co sprzyja planowaniu naszego budżetu.
 6. Ważna jest także częstotliwość naliczania odsetek. Im częściej odsetki są naliczane, tym więcej zyskujemy.
 7. Atutem jest także wypłata zgromadzonych środków przed końcem umowy bez utraty odsetek.
 8. Wiele osób liczy także na szybkie założenie lokaty przez Internet lub telefon a także w oddziale banku.
 9. Zakładając lokatę trzeba także sprawdzić czy jest ona odnawialna. Często przy odnowieniu lokaty, dostajemy już o wiele gorsze warunki umowy niż poprzednio.
 10. Bardzo ważne jest również zwrócenie uwagi czy w zawieranej umowie nie godzimy się na takie produkty dodatkowe jak na przykład ubezpieczenie czy dodatkowa karta, które są oczywiście dodatkowo płatne.

Najlepsze lokaty krótkoterminowe – ranking

 1. Lokata HAPPY – produkt Idea Bank. Lokatę zakłada się na 2 miesiące bez potrzeby posiadania konta w tym banku. Kapitał lokaty to kwota od 500 do 10 000zł. Produkt jest dostępny dla nowych klientów, którzy nigdy wcześniej z niego nie korzystali. Oprocentowanie wynosi 4%.
 2. Nest Lokata Witaj – oprocentowanie wynosi także 4%. Lokatę założyć można na 4 i 6 miesięcy od 1 000 do 10 000zł. Lokata przeznaczona dla nowych klientów z darmowym kontem osobistym.
 3. Lokata 3,5% na powitanie Mbank – produkt dostępny dla nowych klientów z kontem osobistym. Lokatę można założyć na 3 miesiące od 500 do 10 000zł.
 4. Lokata Urodzinowa banku Millenium – posiada oprocętowanie 3% i można ją założyć w ciągu 30 dni od dnia swoich urodzin. Wymagane jest posiadanie konta osobistego w tym banku, otwarte na co najmniej 4 dni przed datą urodzin.
 5. Lokata 2,5% w Alior banku – okres trwania lokaty to 90 albo 186 dni. Limit wpłat to 1 000 – 200 000. Jest dostępna przez Internet dla klientów banku.