Jak zastrzec numer w Androidzie? Rozwiewamy wątpliwości!

W dzisiejszych czasach bycie anonimowym jest coraz trudniejsze. Mimo to wciąż chcemy czuć się bezpiecznie i chronimy swoją prywatność na wszelkie sposoby, dlatego wiedza jak zastrzec numer telefonu w szybki i łatwy sposób może być przydatna. Sprawdźmy, jak to się odbywa w telefonach z oprogramowaniem Android.

Chroniąc swoją prywatność

Czasem zdarza się tak, że musisz wykonać telefon z prywatnej komórki do nieznajomej osoby, ale nie chcesz, by wyświetlił się jej twój numer. Co wtedy zrobić? Na ratunek przychodzi opcja zastrzeżenia numeru. Na starszych telefonach wszystko było znacznie bardziej intuicyjne, a odpowiednie zaprogramowanie aparatu zajmowało dosłownie kilka chwil. Współcześnie musisz pochylić się nad tym tematem trochę bardziej, ponieważ nowoczesne smartfony są znacznie bardziej zaawansowane. Wraz z rozwojem technologii zmieniły się funkcje w telefonach i często odszukanie w ustawieniach podstawowych opcji może zająć sporo czasu. Nadal jednak jest to dosyć proste, o czym zaraz cię przekonamy. Jeśli jesteś posiadaczem telefonu z systemem Android i nie wiesz jak zastrzec numer, to w tym wpisie dowiesz się, jak temu zaradzić.

Android – nie taki diabeł straszny

Android jest systemem znacznie bardziej rozbudowanym, niż oprogramowania dostępne w starszych modelach telefonów. Opcja ukrycia numeru jest także nieco bardziej zawiła, dlatego dziś przygotowaliśmy dla ciebie szybką instrukcję gdzie jej szukać. A jeśli chcesz dowiedzieć się najpierw nieco więcej o samym systemie Android, nowinkach z branży i praktycznych wskazówkach dotyczących użytkowania, zajrzyj na https://android.com.pl.

Wracając jednak do meritum – opcję ukrycia numeru (ID) znajdziesz w „ustawieniach połączeń”. Do tej sekcji można dostać się na kilka sposobów – wszystko zależy od modelu twojego telefonu. Najczęściej odnajdziesz ją poprzez ikonkę „Połączeń”, czyli zielonej słuchawki na głównym wyświetlaczu. Po kliknięciu w nią, w rozwijanym menu (np. ikonka trzech poziomych kresek), jako jedna z opcji powinny pojawić się „ustawienia połączeń”. Po wejściu w nią ukarze ci się kolejna lista dostępnych ustawień. Jeśli nie widzisz wówczas możliwość ukrycia swojego numeru („ukryj ID”), kliknij w opcję „ustawienia dodatkowe”. W tym menu powinna być możliwość ukrycia numeru: „ID rozmówcy – użyj domyślnych ustawień operatora, aby wyświetlać mój numer w połączeniach wychodzących”. Klikając w to ustawienie na ekranie wyświetlą ci się trzy możliwości: domyślna wartość dla sieci, ukryj numer, pokaż numer. Do ciebie należy decyzja, na którą z nich się zdecydujesz.

Może się jednak zdarzyć tak, że nie znajdziesz interesujących cię ustawień poprzez ikonę słuchawki. Wówczas musisz wejść w ustawienia ogólne telefonu, następnie wyszukać „ustawienia połączeń” i tam wybrać interesującą cię opcję identyfikacji numeru. Dalsze kroki są identyczne, jak w powyższym opisie.

Od teraz już wiesz jak zastrzec numer telefonu w Androidzie i sprawić, że nie będzie wyświetlał się on innym osobom, dzięki czemu zachowasz swoją prywatność i anonimowość.