Jaka dieta pudełkowa? – catering dietetyczny w wielu wydaniach

Z roku na rok rośnie popularność cateringów dietetycznych w Polsce. Coraz więcej osób zainteresowana jest przejściem na dietę pudełkową – jednak mnogość dostępnych na rynku możliwości może być dla nich onieśmielająca.

Z pomocą przychodzi nasz krótki poradnik, w którym wyjaśniamy najważniejsze różnice pomiędzy poszczególnymi dietami pudełkowymi i pomagamy dopasować je do Waszych potrzeb.

Korzyści diety pudełkowej

Wybór cateringu dietetycznego niesie ze sobą liczne korzyści na wielu płaszczyznach. Po pierwsze, przejście na zaplanowaną i opracowaną przez specjalistów dietę pozytywnie wpływa na nasze nawyki żywieniowe. Gotowe, zaplanowane posiłki jedzone w stałych godzinach wprowadzają do naszego życia niezbędny balans. Ponadto, zamawianie regularnej diety pozwala znacznie zaoszczędzić czas, który w innej sytuacji musielibyśmy spędzić na robieniu niezbędnych zakupów i przyrządzaniu posiłków. W końcu, przygotowana przez najlepszych kucharzy dieta pudełkowa to także szansa na spróbowanie ciekawych potraw inspirowanych kuchniami całego świata.

Catering dietetyczny dla każdego – duży wybór diet pudełkowych 

  • Zbilansowana – najlepszy wybór dla osób chcących przede wszystkim zmienić swoje nawyki żywieniowe na lepsze. Dieta tego rodzaju to posiłki zrównoważone pod względem składników odżywczych oraz zróżnicowane w kwestii doboru smaków. Tego typu dieta może być przygotowana w liczbie pięciu lub trzech posiłków dziennie, w zależności od potrzeb osoby zamawiającej catering dietetyczny.
  • Low carb – czyli inaczej dieta niskowęglowodanowa. Stanowi ona wybór dla osób, które z różnych powodów (np. zdrowotnych) chcą ograniczyć spożycie węglowodanów. W takie diecie pudełkowej wskaźnik tego makroskładnika nie przekracza 40% – w zamian pojawia się w niej więcej mięsa i nabiału, oraz zdrowe tłuszcze.
  • Bezlaktozowa – wiele osób na świecie cierpi na nietolerancję laktozy. To z myślą o nich przygotowywane są specjalne diety, w których wykorzystywane są produkty mleczne pozbawione tego cukru oraz nabiał wysoko przetworzony (np. sery dojrzewające i pleśniowe).
  • Odchudzająca – to rozwiązanie dla osób zdecydowanych na zrzucenie niechcianych kilogramów. Diety pudełkowe przygotowane z myślą o tym celu stawiają na odpowiedni bilans makroskładników i kalorii, który w połączeniu z regularnym spożywaniem posiłków przynosi wymarzone efekty.
  • Wegetariańska – cateringi dietetyczny pod uwagę biorą także osoby rezygnujące ze spożycia mięsa, ryb i owoców morza, przygotowując smaczne i zdrowe potrawy bez tych składników. To dobry wybór dla tych, którzy chcą zrezygnować z powyższych składników, ciesząc się jednocześnie zdrowymi i ciekawymi posiłkami.
  • Sport – czyli wysokobiałkowa dieta pudełkowa dla osób uprawiających sporty. Zwiększony udział mięsa oraz nabiału w potrawach zapewnia odpowiednią ilość białka niezbędną przy wyczerpujących aktywnościach fizycznych.
  • Masa – dieta pudełkowa pokrewna wariantowi „sport”, dostarczająca posiłki spełniające zwiększone zapotrzebowanie kaloryczne. W ramach cateringu dietetycznego możliwe jest precyzyjne dobranie ilości kalorii dostarczanych w ramach potraw serwowanych w tej diecie.
  • Dieta z niskim indeksem glikemicznym – to wybór dla osób cierpiących na wszelkie zaburzenia gospodarki cukrowej, takie jak cukrzyca czy insulinoodporność. Opiera się ona na posiłkach przygotowanych z produktów pełnoziarnistych, nieprzetworzonych warzyw i owoców oraz zdrowych tłuszczy.

Próbna dieta pudełkowa – pomoc w wyborze dla niezdecydowanych

Jeśli wciąż nie wiesz, jaki catering dietetyczny najlepiej sprawdzi się w Twojej sytuacji, możesz skorzystać z opcji zamówienia próbnej diety pudełkowej. Cateringi dietetyczne często oferują możliwość wykupienia mniejszej, testowej wersji diety specjalistycznej, pozwalającej przekonać się czy dane rozwiązanie spełni nasze potrzeby.