Regały jako niezbędne wyposażenie pokoju dziecka

Pokój dziecka to jego pierwsza, indywidualna przestrzeń. Wyposażenie pokoju jest szczególnie wymagające z uwagi na wielość funkcji, jakie on pełni. Jest to miejsce do zabawy, nauki, przyjmowania pierwszych gości, rozwijania pasji, przechowywania rzeczy, odpoczynku i snu. Odpowiednie uporządkowanie przestrzeni wspomaga rozwój młodego człowieka, pozwala skupić się na określonych zadaniach bez ryzyka rozproszenia uwagi panującym wokół nieładem, a także uczy dbałości o swoje otoczenie. W utrzymaniu porządku zasadniczą rolę odgrywa umeblowanie, dlatego chcielibyśmy zwrócić państwa uwagę na regały do pokoju dziecka. Odpowiedni regał pozwala na uporządkowanie licznych przedmiotów młodego człowieka, ułatwia ich segregację, a ponadto jest ozdobą pokoju. To miejsce gdzie schowamy ulubione gry planszowe, figurki, samochody, karty, lalki, klocki, książki, albumy czy inne rzeczy służące dzieciom do zabawy i rozwoju zainteresowań. Przechowywane w ten sposób przedmioty będą dla dziecka łatwo dostępne.

Wybór regału – czym się kierować?

W asortymencie firmy paczkameble.pl znajdują się liczne regały na książki oraz regały na zabawki. Bogata oferta gwarantuje odnalezienie odpowiedniego mebla najbardziej wymagającym klientom. Dostępne meble występują w różnych rozmiarach i różnorodnej kolorystyce. Te cechy w połączeniu z wysoką jakością wykonania oraz trwałością dostępnego w ofercie umeblowania, gwarantują zadowolenie z użytkowania regałów. Podczas wyboru odpowiednich regałów do pokoju dziecka warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Istotne jest, co będziemy w nich przechowywać, jakie wymiary powinny mieć, a także w jakim stylu urządzona jest przestrzeń, do której mają pasować nowe meble. Nie bez znaczenia są również wiek dziecka i jego zainteresowania. Z pewnością dzieci chętnie zaangażują się w wybór nowego umeblowania, a potem z przyjemnością będą aranżowały własną przestrzeń układając w nim swoje zabawki, gry czy książki.

Przegląd asortymentu sklepu paczkameble.pl

Wielbicielom stonowanych kolorów oraz preferującym styl skandynawski w wystroju wnętrz, z pewnością spodobają się regały w kolorach naturalnego drewna czy bieli. Jest ich sporo w ofercie sklepu paczkameble.pl. Przykładem jest prosty regał z otwartymi półkami Regał 60. Mebel ten wkomponuje się w każdą przestrzeń, można na nim przechowywać książki, ale także zabawki umieszczone w kolorowych kartonach, które rozświetlą pokój dziecka. Wysokość mebla, która wynosi 186 cm., pozwali na maksymalne wykorzystanie przestrzeni.

Z kolei dla osób, które chciałyby połączyć w jednym meblu otwarte półki z szufladą i zamkniętymi szafkami polecamy młodzieżowy regał MIKI 1. Jest to składnik kolekcji systemu młodzieżowego MIKI, można zatem skompletować kilka składowych umeblowania i stworzyć w pokoju spójną przestrzeń. Ciekawym rozwiązaniem jest także GREG 2 komoda regał. Tutaj również półki połączono z szufladami i szafkami, a uroku całości nadają oryginalne gałki zamontowane przy drzwiczkach. W ofercie kolekcji GREG znajduje się także GREG 11 L witryna, dzięki której część przedmiotów możemy schować za szklanymi drzwiczkami.

Osobną kolekcję, zaprojektowaną z myślą o młodzieży, stanowią meble FIXY. Wśród nich mamy bogaty asortyment regałów z otwartymi przestrzeniami, a także zamkniętymi szafkami i szufladami. Meble te doskonale posłużą jako regały na zabawki czy regały na książki. Warto zapoznać się z następującymi modelami: FIXY FX 03 regał młodzieżowy 2-drzwiowy z szufladąFIXY FX 14 regał młodzieżowy 45FIXY FX 03 regał młodzieżowy 2-drzwiowy z szufladą. Regały z tej kolekcji dostępne są w różnorodnych rozmiarach, dzięki czemu z łatwością dopasujemy je do naszej przestrzeni. Co istotne, asortyment FIXY dostępny jest w kilku zestawieniach kolorystycznych.
Poszukujecie mebli do pokoju dziecka z akcentami żywych kolorów? Różne warianty kolorystyczne oferuje na przykład MAJA regał z dołkiem. Jest to mebel o wysokości 190 cm. z otwartymi półkami, szufladami i szafkami. Przechowamy w nim wszystkie skarby młodego człowieka, a bogata oferta kolorów pozwali na indywidualne dopasowanie mebla do preferencji dziecka. Ciekawe akcenty kolorystyczne znajdziemy również w modelu KOMETA 6 regał półotwarty z szufladami. Sprawdzi się on zarówno jako regał na książki, jak i jako regał na zabawki. Dostępne są tutaj dwa warianty kolorystyczne – z akcentem różowym oraz niebieskim.

Poszukujących oryginalnych rozwiązań zachęcamy do zapoznania się z regałami dostępnymi w ramach kolekcji mebli młodzieżowych QUBIC. Jest to umeblowanie niebanalne, ciekawe w formie, a jego dodatkowym atutem jest możliwość zamontowania oświetlenia ledowego, dzięki któremu można na przykład wyróżnić stojącą na półce kolekcję ulubionych modeli. Młodzieży spodobają się QUBIC QB4 regał z oświetleniemQUBIC QB5 szafka z oświetleniem oraz QUBIC QB6 regał z oświetleniem. Są to rozwiązania o ciekawym designie z metalowymi, stylowymi uchwytami, idealne dla nastolatka potrzebującego regału na książki bądź chcącego uporządkować inne przedmioty.
Ostatnimi czasy wielu zwolenników zyskały pomieszczenia zaaranżowane w stylu loftowym. Składnikiem loftowej kolekcji JEGER jest metalowy regał w kolorze czarnym JEGER ER66, do którego dobiera się odpowiednie półki. Kolor oraz rozmieszczenie półek na regale można zmieniać według własnego pomysłu. Mebel ten sprawdzi się doskonale jako regał na książki i regał na zabawki.

Dla poszukiwaczy nowoczesnych i niebanalnych form przygotowana została kolekcja BOND. Znajdziemy w niej między innymi BOND 14 regał wysoki 120 oraz BOND 1 regał prawy. Są to regały z otwartymi półkami. Oba meble świetnie sprawdzą się w pokoju nastolatka. Szarość nadaje im charakteru, a ciekawe umiejscowienie półek pozwoli użytkownikowi na niebanalne rozmieszczenie przedmiotów i wykazanie się kreatywnością.

Na uwagę w asortymencie paczkameble.pl zasługują również regały dedykowane niewielkim przestrzeniom. Pierwszy z nich to MAJA regał narożny w kolorze białym. Możemy umieścić go w samym rogu pokoju, dzięki czemu uzyskujemy przestrzeń do przechowywania, nie tracąc zbyt dużo miejsca. Drugą propozycją dla pokoi o niewielkim metrażu jest MAJA 1 regał z biurkiem narożnym. Jest to mebel wielofunkcyjny, który łączy w sobie miejsce do pracy i do przechowywania.

Zaprezentowany powyżej bogaty asortyment firmy paczkameble.pl pozwoli na ciekawe i praktyczne zaaranżowanie przestrzeni dziecka. Częstym problemem w pokojach dzieci i młodzieży jest nieporządek. Związany jest on najczęściej z koniecznością pomieszczenia wielu przedmiotów na małej przestrzeni. Rozwiązaniem na tą sytuację są regały do pokoju dziecka, a wśród nich regały na książki i regały na zabawki.