Lista sposobów na urządzenie sypialni o jakiej marzysz!

Chcesz, aby sypialnia była Twoją oazą, miejscem, gdzie wypoczniesz i zregenerujesz siły? Chcesz, aby była zarówno piękna, wygodna jak i funkcjonalna? Myślisz, że to niemożliwe? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, które pozwolą Ci urządzić sypialnie Twoich marzeń. Zastosuj się do nich, a zobaczysz, jakie to proste!

Zadbaj o wygodne łóżko!

Dobrze dobrany materac to klucz do sukcesu w urządzaniu sypialni! Powinien być dostosowany do osoby lub pary, która na nim śpi. W dużej mierze to właśnie od jakości materaca zależy jakość Twojego snu oraz regeneracji. Wygody materac, dostosowany do Twoich potrzeb pozwoli Ci odpocząć i przygotować się do kolejnego dnia pełnego wyzwań. Zobaczysz, że nowy, dobrze dobrany materac wpłynie na komfort Twojego codziennego życia.

Jak wybrać odpowiedni materac? Odpowiedź na to pytanie nie należy do najprostszych. Na początek warto dowiedzieć się, jakie kryteria należy rozważyć, aby podjąć właściwą decyzję.

Twardość materaca

Wybierając odpowiedni materac, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim jego twardość. Jak wybrać odpowiednią? Wybór materaca powinien być zależny przede wszystkim od Twojego wzrostu oraz wagi. Zazwyczaj twardość materaca określa się według czterostopniowej skali od H1 do H4.

Wybierając materac, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego twardość:

  • Materace H1 (miękkie) – polecane są dla osób o niskiej wadze (do 60 kg) lub lubiących uczucie otulenia podczas snu,
  • Materace H2 (średnio miękkie) – to najbardziej uniwersalny typ materacy. Materace H2 przystosowane są dla osób w szerokim przedziale wagowym,
  • Materace H3 (średnio twarde) – dla osób o wadze 80-100kg,
  • Materace H4 (twarde) – dla osób o wadze powyżej 100 kg.

Typ materaca

Kolejną kwestią jaką należy przemyśleć jest typ materaca, na który chcesz się zdecydować. Na rynku dostępnych jest kilka typów: materace sprężynowe, materace piankowe, materace lateksowe lub materace hybrydowe. Każdy z nich ma plusy i minusy, dlatego zanim podejmiesz ostateczny, wybór, warto poznać krótką charakterystykę każdego z nich.

  • Materace sprężynowe (materace kieszeniowe)

Aż 2/3 sprzedawanych materacy to produkty tego typu. Materace sprężynowe to jedne z najbardziej popularnych typów materacy. Obecnie najczęściej spotyka się materace kieszeniowe. Jak zbudowany jest materac kieszeniowy? Jego sprężyny umieszczone są w specjalnych kieszeniach. Taka budowa sprawia, że materac lepiej dopasowuje się do pozycji leżącego. W tego typu materacach dostępnych jest kilka wariantów różniących się między sobą średnicą sprężyn.

  • Materace hybrydowe

Materac hybrydowy stanowi połączenie materaca kieszeniowego i piankowego. To jeden z najdroższych typów materacy. Jednak taki materac to bardzo wygodna opcja. Twój kręgosłup oraz ogólne samopoczucie na pewno się Tobie odwdzięczą.

  • Materace piankowe

Jak sama nazwa wskazuje, materace piankowe wykonane są z pianki. Jednak ten typ materaca może się bardzo różnić między sobą w zależności od materiału, z którego zostały wykonane. Produkt może być wypełniony różnymi piankami m.in.: termoplastyczną, wysokoplastyczną czy poliuretanową.

  • Materace lateksowe

Materace lateksowe są szczególnie polecane osobom, które mają problemy z kręgosłupem. Materace lateksowe zapewniają odpowiednie „odbicie”. Nie powodują uczucia bardzo dokładnego dopasowania do ciała, tak jak ma to miejsce np. w materacach piankowych. Są bardziej elastyczne i szybciej reagują na ruch niż pianka. Materace lateksowe mają wyjątkowe właściwości chłodzące oraz antybakteryjne.

Wybór pozostałych mebli do sypialni powinien zależeć głównie od Twoich własnych preferencji. Warto mieć w tym pomieszczeniu miejsce do przechowywania pościeli czy piżam. Z tego względu segment do pokoju w sklepie ABC Meble będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.

Jakie oświetlenie do sypialni wybrać?

Kwestia oświetlenia sypialni również jest bardzo ważna i nie powinna zostać pominięta. W aranżacji sypialni powinny pojawić się dwa źródła światła. Warto, aby jedno z nich było rozproszone, a drugie, dodatkowe może być np. w postaci lampki nocnej. Możesz także postawić na oświetlenie dekoracyjne, np. w postaci małych lampek ledowych. W ten sposób nadasz sypialni wyjątkowego klimatu.

Urządzenie komfortowej i pięknej sypialni wcale nie musi być trudne, kosztowne czy czasochłonne. Zastosowanie się do kilku poniższych zasad pomoże Ci stworzyć sypialnie, o jakiej marzysz. Warto podjąć się tego projektu, ponieważ dobrze urządzona sypialnia wpływa znacząco na jakość życia, ponieważ wpływa na codzienną regenerację organizmu podczas snu.

źródło zdjęcia: freepik.com