Udogodnienia dla seniorów w łóżkach dla osób starszych

Łóżka rehabilitacyjne to sprzęt specjalistyczny dla osób, które z przyczyn zdrowotnych, potrzebują stałej pomocy i opieki rehabilitacyjnej. Łóżka tego rodzaju wykorzystywane są w sanatoriach, szpitalach, a także w domach prywatnych. Zadaniem łóżek rehabilitacyjnych jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom chorym, ułatwienie poruszania się i jako takiej mobilności, a także pomoc w leczeniu chorób i dojściu do sprawności pacjenta. Łóżka medyczne mają również ułatwić codzienną pracę opiekunów oraz przeprowadzanie ćwiczeń rehabilitacyjnych. Na wyposażenie owych łóżek składają się regulowane leże, poręcze, kółka, barierki oraz materac. Łóżka rehabilitacyjne marki Elbur odznaczają się bardzo dużą funkcjonalnością i solidnością wykonania.

Są one konstruowane z zastosowaniem komponentów elektrycznych, które ułatwiają codzienną eksploatację mebla. W ofercie naszej firmy Elbur dostępne są różne oferty łóżek rehabilitacyjnych. Pierwszy z nich to model ELBUR PB 321. Jest to model bardzo wytrzymały i łatwy do utrzymania w czystości. Łóżko posiada duże i bezpieczne obciążenie robocze, wynoszące 175 kg. Maksymalna waga użytkownika łóżka wynosi 135 kg. Jego przeznaczeniem jest ułatwienie rehabilitacji i leczenia pacjentów w różnego rodzaju placówkach medycznych. Posiada ono wodoodporną płytę HPL oraz metalowe wypełnienie leża. Ze względu na łatwość dezynfekcji elementów łóżka, spełni ono swoją rolę w zakładach, gdzie następuje duża rotacja pacjentów. Łóżko dostępne jest w różnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu świetnie wkomponuje się w nawet najbardziej nowoczesne wystroje wnętrz placówek medycznych.

 

Model ELBUR PB 325 bardzo nowoczesne i proste w obsłudze łóżko dla chorych. Przeznaczone jest do stosowania zarówno w placówkach medycznych, jak i środowisku domowym. Model ten to elektryczne łóżko rehabilitacyjne, sterowane na pilota, co umożliwia pełne sterowanie pozycjami łóżka. Obecność wysięgnika z uchwytem ręki, ułatwi pecjentom poruszanie się na łóżku. Posiada ono maksymalne obciążenie również w wysokości 175 kg. Łóżko dla chorych model ELBUR PB 326 posiada możliwość regulacji wysokości. Jest bardzo stabilne, a jego konstrukcja posiada maksymalne obciążenie robocze w wysokości 175 kg. Mebel charakteryzuje się wysoką estetyką, jest łatwe do utrzymania w czystości. Z uwagi na funkcję sterowania elektrycznego, łóżko polecane jest dla osób wymagających długotrwałego leczenia.

Łóżko medyczne PB331 to przykład komfortowego mebla, sterowanego z użyciem pilota. Posiada ono elementy w eleganckim kolorze buku. Jego czyszczenie i dezynfekcja, dzięki prostej konstrukcji, przebiega szybko i sprawnie. Łóżko świetnie spełni swoją rolę zarówno w placówkach medycznych, szpitalach oraz w zaciszu domowym. Podobnie jak wcześniej wymieniane modele, posiada ciężar roboczy sięgający 175 kg. Mebel PB337 to łóżko posiadające leże wypełnione listwami sprężynującymi. Posiada ono możliwość bardzo niskiego opuszczenia, co ułatwia schodzenie i wchodzenie na łóżko. Jest to również przykład łóżka elektrycznego, które sprzyja leczeniu i rehabilitacji pacjentów. Łóżko jest bardzo stabilne, estetyczne oraz wykonane z dobrych jakościowo materiałów, co gwarantuje jego trwałość. Model ELBUR PB 526 II również posiada sterowanie za pomocą pilota. Poruszanie się na łóżku oraz przyjmowanie pozycji siedzącej umożliwia specjalny wysięgnik. Jego zwiększoną wytrzymałość zapewnia wypełnienie leża siatką metalową.

Tak jak inne łóżka firmy Elbur posiada ono bezpieczne obciążenie robocze wynoszące 175 kg. W ofercie firmy jest również model PB 533. Jego głównym atutem jest ponadczasowy wygląd, na który składa się między innymi drewniana obudowa dostępna w różnej kolorystyce. Posiada sterowany elektrycznie stelaż łóżkowy, który czyni łóżko odpowiednim do placówek długoterminowej opieki zdrowotnej. Kolejny model prezentowany przez naszą firmę to ELBUR PB 536. Łóżko posiada zwiększone, bezpieczne obciążenie robocze, sięgające 200 kg. Mebel charakteryzuje się estetycznym wyglądem, ponadczasową kolorystyką oraz solidnością wykonania. Łóżko może znieść ciężar pacjenta, nawet do 160 kg. Łóżko do ćwiczeń rehabilitacyjnych ELBUR PB 636 IV to połączenie funkcjonalności, estetyki oraz bezpieczeństwa. Posiada ono ciekawy wygląd, dzięki któremu mebel będzie pasował do każdej placówki medycznej oraz do środowiska domowego.

Regulacja leża ułatwia pacjentowi użytkowanie łóżka oraz pracę personelu medycznego. Mebel z pewnością będzie pomocny w leczeniu wielu chorób oraz urazów. Łóżko pielęgnacyjne model PB X4 oraz PB XX4 charakteryzują się bardzo solidnym wykonaniem oraz stabilną konstrukcją. Oba łóżka posiadają bezpieczne obciążenie robocze wynoszące aż 250 kg. Maksymalna waga osoby chorej, użytkującej te modele może wynosić do 200 kg. Zarówno pierwszy jak i drugi model posiada sterowanie na pilota, ułatwiające użytkowanie łóżka oraz pracę osób opiekujących się osobą chorą.

Funkcje i udogodnienia łóżek firmy Elbur

Łóżka dla chorych naszej firmy posiadają serię pomocnych funkcji i udogodnień, które wspierają codzienną pracę personelu medycznego oraz funkcjonowanie osoby chorej. Wśród owych funkcji należy wyróżnić:

  • regulowane poszczególne elementy leża, w celu zmiany pozycji ułożenia pacjenta,
  • obecność materacy zapobiegających powstawaniu odleżyn
  • elektryczne sterowanie za pomocą pilota,
  • regulację wysokości łóżka, dzięki której osoba chora będzie miała łatwiej zejść z łóżka lub na nim usiąść,
  • barierki zabezpieczające przed upadkiem osoby chorej i spadnięciem z łóżka podczas snu,
  • kółka z opcją blokady,
  • obecność specjalnego stolika, umożliwiającego spożywanie posiłków,
  • wysięgnik z uchwytem, umożliwiający poruszanie się pacjenta oraz przyjmowanie pozycji siedzącej.

Korzyści wynikające z używania łóżek rehabilitacyjnych

Łóżka medyczne używane przez osoby chore, mają za zadanie pomoc w stopniowym powrocie do zdrowia pacjenta. Zapewniają one również wygodę i codzienny komfort osób chorych, przebywających w placówkach medycznych. Łóżka do rehabilitacji bezpośrednio przyczyniają się do poprawy warunków życiowych pacjenta. Wspierają one również w leczeniu urazów, takich jak złamania kończyn dolnych, gdy potrzebne jest stałe uniesienie kończyny. Łóżka medyczne ułatwiają również osobom chorym, długotrwały pobyt w sanatoriach, szpitalach i innych placówkach medycznych, wymagający stałej pozycji leżącej. Meble medyczne mogą być używane także w prywatnych domach, gdzie przebywa chora osoba.