Akumulator nimh – co warto wiedzieć?

Choć akumulatory nimh obecne są w ogromnej ilości codziennie używanych urządzeń, to jednak zaskakująco duża grupa osób zupełnie nie wie, czym one są i czym się tak właściwie charakteryzują. Warto się tego dowiedzieć, ponieważ ten zdawałoby się prosty sprzęt, ma naprawdę wielkie znaczenie dla każdego człowieka.

Czym jest akumulator nimh?

Zdobywanie wiedzy na temat tego rodzaju akumulatora powinno się zacząć oczywiście od tego, czym on tak w ogóle jest. Akumulator nimh, czyli niklowo wodorkowy, to niezwykle popularna konstrukcja. Jej podstawą jest oczywiście specjalnie przygotowany stop metali, który składa się z aluminium, kobaltu, niklu oraz magnezu.Dzięki temu, że jest to akumulator bardzo kompaktowy, a także charakteryzujący się naprawdę ciekawymi walorami użytkowymi, spotyka się go w naprawdę wielu miejscach. Rzecz jasna najczęściej znaleźć go można tam, gdzie powszechnie stosowane są baterie typu paluszki. Używany jest więc w pilotach do telewizora, padach do konsol, w budzikach czy też w radiach. Oczywiście dzięki swoim zaletom może być używany także w elektronarzędziach.

Najważniejsze zalety

Jakie są jednak najważniejsze zalety takiego rodzaju akumulator nimh? Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że cechuje się on naprawdę wysoką wytrzymałością na zniszczenie. Spokojnie można go setki razy rozładowywać i ponownie ładować, a jego pojemność nie spadnie. Co więcej, są to akumulatory bardzo przyjazne środowisku. Nie tylko ze względu na skład, który pozbawiony jest trującego kadmu, lecz również za sprawą możliwości wykorzystywania przez wiele lat.