Wysokiej jakości zawiesia linowe

Podczas transportu czy przeładunku niezbędne jest odpowiednie zabezpieczenie przedmiotów. W takich wypadkach sprawdzają się zawiesia linowe, które stosowane są w różnych gałęziach przemysłu. Zawiesia muszą spełniać odpowiednie normy, aby można było je bezpiecznie użytkować. Jak wybrać zawiesia? Na co zwrócić uwagę?

Wysokiej jakości zawiesia linowe

Wybierając zawiesia znanych producentów, mamy pewność, że zapewnią one optymalną wytrzymałość zaciskanych połączeń. Zawiesia muszą zostać odpowiednio dopasowane do warunków, w jakich będą używane. Zawiesia wykonane ze stali są odporne na czynniki atmosferyczne. Można ich używać w bardzo niskich i wysokich temperaturach.

Dostępne są również zawiesia wykonane z tkanin. Nadają się one jednak w warunkach, w których nie będą narażone na zmienną pogodę. Świetnie zabezpieczą ładunki, które mogłyby ulec porysowaniu.

Rodzaje zawiesi linowych

Na rynku można znaleźć wiele różnych rodzajów zawiesi linowych. Przede wszystkim powinniśmy znaleźć producenta, który oferuje produkty certyfikowane. Certyfikaty i atesty potwierdzają, że zawiesia zostały wyprodukowane zgodnie z obowiązującymi normami i są dopuszczone do obrotu na rynku polskim.

W ofercie możemy znaleźć zawiesia jedno-, dwu-, trzy- i czterocięgnowe. Dostępne są także zawiesia o obwodzie zamkniętym. Zawiesia wykonane z lin stalowych są niezwykle wytrzymałe. W zależności od rodzaju i wielkości zawiesia posiadają one inny udźwig. Zawiesia znanych producentów posiadają również znakowanie informujące o numerze serii oraz dacie wytworzenia.

Jak wybrać zawiesia linowe?

Przede wszystkim wybór zawiesi musi zostać dostosowany do warunków, w których będą one użytkowane. Do zawiesi możemy dobrać także bardzo wiele różnych akcesoriów. Na rynku można znaleźć zawiesia, które zakończone są kauszą, pętlą lub szklą okrągłą. Niektóre posiadają zawleczkę blokującą i są wykończone hakiem.

Zawiesie powinno być dobrane ze względu na długość oraz typ. W każdym zakładzie powinny one być poddawane regularnemu przeglądowi technicznemu. Jeśli podczas przeglądu zostaną zauważone jakieś wady lub uszkodzenia, to bezzwłocznie należy takie zawiesie wymienić. Wybór zawiesi jest bardzo duży. W przypadku, gdy nie wiemy, które będą najlepsze, możemy prosić o radę w sklepie, w którym planujemy zakupić linowe zawiesia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Cecho.