Fototapety – czyli patent na ciekawy wystrój wnętrz

Marząc o pięknym, nieco ekstrawaganckim wnętrzu warto postawić czasem na proste, a jednocześnie efektowne rozwiązania. Jednym z ciekawszych pomysłów, który z coraz większym impetem wdziera się do wnętrz jest aplikacja fototapet, które pozwalają nie tylko ukryć wszelakie doskonałości naszych ścian ale przede wszystkim stanowią ciekawą ozdobę, która odpowiednio dobrana doskonale eksponuje najważniejsze elementy naszego wnętrza.

Dlaczego fototapety?

Niegdyś fototapety kojarzone były jedynie z nudnymi wzorami, których zadaniem było „zasłonięcie” niezbyt nowych ścian. Ówcześnie jednak modne są fototapety o różnego rodzaju motywach, które w prosty i subtelny sposób nadają naszym wnętrzom indywidualego charakteru i „pazura”. Są znacznie praktyczniejsze niż plakaty, które wieszane masowo na ścianach bardzo je niszczą, a ich odrywanie kończy się często zerwaniem wierzchniej warstwy farby czy tapety. Fototapeta jest rozwiązaniem, które nie wymaga ogromnego nakładu finansowego, a przy tym pozwala stworzyć naprawdę niesamowity efekt. Szeroki wachlarz wzorów, rozmiarów i motywów fototapet pozwala na to, aby gościły one nie tylko w pokojach dziennych czy sypialni ale również – w kuchni czy w łazience. Najpopularniejsze kuchenne wzory fototapet to motywy ciekawych kompozycji owoców i warzyw, choć wielu z nas stawia również na wzory nieco ekstrawaganckie, wręcz abstrakcyjne, które w prosty i skuteczny sposób pomogą ożywić naszą kuchnię i sprawić, że stanie się ona jednym z ulubionych pomieszczeń na mapie naszego domu!

Fototapety – czy do każdego mieszkania?

Wielu z nas zastanawia się, czy chcąc przyozdobić ścianę fototapetą istnieją pewne reguły, mówiące o tym, jakie wzory, motywy i wielkości powinniśmy dobrać w opraciu o metraż naszego mieszkania. Faktem jest jednak, że dobór odpowiedniej fototapety nie jest zadaniem prostym i warto przy nim kierować się nie tylko naszym indywidualnym gustem ale również – kwestią ogólnego wyglądu. Posiadając wyjątkowo małe mieszkanie ciekawym pomysłem będzie aranżacja fototapety w typowo „przestrzenne” kompozycje. Mowa tu chociażby o motywach mostów czy panoramach miast. Tego typu motywy nie tylko doskonale dopasują się do większości wnętrz ale również sprawią, że optycznie będą wydawać się one znacznie większe niż w rzeczywistości. Będąc szczęśliwym posiadaczem nieco większego mieszkania mamy naprawdę szerokie pole manewru, jeśli chodzi o dobór odpowiedniej fototapety. Szczególnie polecane są proste, stonowane wzory – dzika natura, piękno roślin czy innego rodzaju, kwiatowe motywy to element, który pozwoli nam nie tylko na chwile zatracenia ale przede wszystkim – pięknie i subtelnie wyeksponuje nasze wnętrze sprawiając, że będzie prezentować się wyjątkowo modnie i pięknie!