Jak dbać o rzęsy?

Każda kobieta marzy o długich i gęstych rzęsach. To właśnie rzęsy sprawiają, że nasza uroda jest podkreślona, a oczy nabierają wyrazu i głębi spojrzenia. Natomiast, by rzęsty wyglądały jak w magazynach o modzie, to należy o nie odpowiednio dbać.

Jak rosną rzęsy?

Rzęsy z wiekiem zaczynają wypadać, stają się kruche i łamliwe. Faza wzrostu rzęs trwa około 2-3 tygodni. Po niej następuje faza katagen, czyli okres przejściowy, a po nim faza spoczynku przy której rzęsy zaczynają wypadać. Po ich wypadnięciu cały cykl się powtarza. Jeżeli uda nam się przedłużyć pierwszą fazę – wzrostu – to rzęsy staną się dłuższe i gęściejsze.

Odżywki do rzęs

Naturalnym środkiem pielęgnacji rzęs jest olejek rycynowy. Ma on właściwości regenerujące i przyśpiesza porost. Codziennie powinnyśmy nakładać olejek, by już po miesiącu zauważyć efekty. Najlepiej nanosić olejek suchą szczoteczką do tuszu. Dzięki temu nic nam nie będzie spływać. Natomiast dobrym rozwiązaniem jest kupienie gotowej odżywki do rzęs. Obecnie możemy przebierać w ofercie firm kosmetycznych. Najlepsze odżywki powinny w swoim składzie zawierać: kwas hialuronowy, glikoproteiny, biotynę, witaminę B12, pantenol, ekstrakty roślinne. Odpowiednio dobrana odżywka sprawi, że rzęsy będą szybciej rosły oraz nabiorą gęstości.

Wpływ demakijażu na rzęsy

Dużą rolę odgrywa także odpowiedni demakijaż oczu. Jeżeli będziemy zbyt mocno i intensywnie pocierać oczy wacikiem, to tym samym osłabimy rzęsy, które zaczną nam wypadać. Wacik należy przyłożyć do rzęs i chwile odczekać, a następnie resztki kosmetyku usunąć delikatnymi pionowymi ruchami. Warto także ograniczyć malowanie rzęs tuszem wodoodpornym.

Przedłużanie rzęs

Jednak jeżeli odżywki nie skutkują, a chciałybyśmy się cieszyć długimi, mocnymi rzęsami, to można je przedłużyć. Coraz więcej kobiet decyduje się na przedłużanie rzęs metodą 1:1. Efekt taki wygląda bardzo naturalnie. Metoda ta polega na doklejeniu rzęsy syntetycznej do tej prawdziwej. W zależności od efektu, który chcemy uzyskać, rzęsy możemy wydłużyć, podkreślić, sprawić, by oko optycznie się otworzyło. Doklejane rzęsy mogą być z włókien naturalnych lub syntetyczne. Do zabiegu warto wybrać sprawdzony gabinet kosmetyczny, ponieważ wykonywany w warunkach domowych może spowodować uszkodzeniem rzęs jak i oka. By efekt był widoczny, to zabieg należy powtarzać do 3-4 tygodnie. O przedłużane rzęsy także należy odpowiednio dbać. Przede wszystkim po zabiegu należy unikać wilgotnych miejsc. Przez 2-3 dni nie zaleca się pływania w basenie ani odwiedzania sauny. Po kąpieli oczy powinnyśmy delikatnie otrzeć ręcznikiem, w żadnym wypadku nie wolno ich pocierać. Nie należy na takie rzęsy nakładać tuszu, ponieważ może on rozpuścić klej. Rzęsy po przedłużeniu są długie i gęste i nie wymagają już tuszowania. Cienie z powiek należy delikatnie zmywać za pomocą wacików lub patyczków higienicznych.