Gokarty na pedały

Idealna zabawka dla dziecka

Gdy nachodzą wakacje, rodzice dwoją się i troją, by zachęcić maluchy do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jest to szczególnie trudne w dzisiejszych czasach, gdy dzieci są uzależnione od smartfonów, tabletów i innych elektronicznych gadżetów. Zabawką, która w ostatnich latach przebiła elektronikę i wyciągnęła rzesze maluchów na dwór, okazał się niepozorny gokart na pedały.

Rower jest passe

Rodzice zachodzą w głowę, dlaczego maluchy z niechęcią wsiadają na uwielbiane niegdyś rowery, a zapałały wielkim entuzjazmem właśnie do gokartów. To proste! Jazda gokartem na pedały sprawia tyle samo frajdy co rowerem, jednak jest od niej o wiele bezpieczniejsza. Gokarty mają cztery koła i nisko zawieszony środek ciężkości. To sprawia, że są niewywrotne, a do tego radzą sobie nawet na śliskiej i miękkiej nawierzchni. Na gokarcie maluch nie musi balansować ciałem i uważnie patrzeć pod koła, czy nie zaskoczy go zaraz jakiś większy korzeń lub krawężnik. Dziecko może czerpać frajdę z jazdy będą zupełnie beztroskie. Co ważne, gokart na pedały umożliwia też dziecku przyjęcie wygodnej pozycji. Gokart wyposażony jest w komfortowe siedzenie, a nie wąskie siodełko. Długie wycieczki czy krótkie wyścigi na gokarcie są z punktu widzenia malucha o wiele fajniejsze niż ciągłe skupienie na wywrotnym rowerze.

Co kupić?

Rodzice maluchów widząc, jak ich pociechy chętnie szaleją wypożyczonymi gokartami często zastanawiają się, czy nie kupić takiego pojazdu dla swojego dziecka. To fantastyczny pomysł. Dopóki szkrab ma ochotę na aktywność na świeżym powietrzu, dopóty warto wspierać jego pasję i kibicować w budowaniu kondycji. Zanim jednak kupimy pierwszy gokart na pedały warto przemyśleć kilka kwestii. Pierwszą z nich jest oczywiście bezpieczeństwo dziecka. Aby je zapewnić, powinniśmy skupić się tylko na zabawkach najwyższej jakości od renomowanych dostawców, wybierając np. gokarty Berg – https://www.sportking.pl/zabawki-ogrodowe/gokarty-na-pedaly-berg/berg-gokart-dla-dzieci/. Chińskie zabawki z supermarketów nie mają zabezpieczonych wszystkich ruchomych części, maluch może więc łatwo się skaleczyć. Drugą sprawą jest wykonanie zabawki. Pamiętajmy, że jest ona dość intensywnie użytkowana, dlatego nie warto kupować najtańszego gokarta, gdyż prawdopodobnie nie przetrwa on nawet jednego sezonu regularnej jazdy. Po trzecie, wybierzmy gokart, który będzie cieszył oczy dziecka i kusił je do jazdy. Berg oferuje najmłodszym gokarty Berg Buddy i Berg Buzzy, a wśród nich modele dedykowane małym rajdowcom, uroczym księżniczkom, oraz takie, które przypominają popularne modele samochodów, zbudowane na licencjach ich producentów.