Zaprojektuj kuchnię sam z 3D Creator Family Line

Jeśli marzysz o funkcjonalnej kuchni, ale ilość dostępnych rozwiązań przyprawia Cię o zawrót głowy, mamy dla Ciebie coś co w zaciszu własnych czterech ścian pomoże Ci stworzyć projekt idealnej kuchni! Takie możliwości daje nowoczesny kreator kuchni modułowych – 3D Family Line. Zobacz, jak z niego korzystać i samodzielnie stworzyć idealną kuchnię.

Kuchnia to szczególne miejsce, nie bez przyczyny nazywane sercem każdego domu. W końcu to właśnie tam spędzasz najwięcej czasu, spotykasz się z domownikami podczas wspólnego przyrządzania i spożywania posiłków, a nawet przesiadujesz z gośćmi przy filiżance kawy. Pełni zatem wiele ważnych funkcji, a żeby korzystanie z niej było komfortowe, warto zatroszczyć się o odpowiedni projekt i rozmieszczenie poszczególnych sprzętów. Nawet mała czy wąska kuchnia może być wygodna i funkcjonalna, jeśli tylko urządzisz ją z pomysłem. Dziś cały proces aranżacji kuchni jest dużo łatwiejszy dzięki darmowym programom, takim jak 3D Creator Family Line, stworzonym przez firmę Black Red White.

3D Creator Family Line – co to takiego?

Dziś nie musisz już korzystać z usług projektantów wnętrz, by móc cieszyć się przytulną i funkcjonalną kuchnią. Wymarzone wnętrze można stworzyć samodzielnie i to w zaciszu własnego domu. Z pomocą przychodzą programy do projektowania wnętrz, z których może skorzystać każdy. Wystarczy komputer z dostępem do internetu i wygodne miejsce. Jednym z takich programów jest właśnie 3D Creator Family Line, opracowany przez wiodącego producenta mebli – Black Red White.

Kreator 3D Creator Family Line można pobrać za darmo ze strony internetowej brw.pl. Jest to program, dzięki któremu możemy zaprojektować własną kuchnię, bez konieczności wychodzenia z domu. Możesz stworzyć wymarzone wnętrze, obmyślić koncepcję najbardziej odpowiadającą swoim potrzebom, a także wypróbować różne nowoczesne rozwiązania aranżacyjne.

Kreator kuchni – jakie daje możliwości?

3D Creator Family Line to czytelny i niezwykle intuicyjny program, dzięki któremu każdy poradzi sobie z przygotowaniem własnej wizualizacji kuchni. Pierwszy krok do stworzenia wymarzonego wnętrza to wybór szablonu wnętrza oraz rozmieszczenie obiektów, takich jak okna, drzwi czy skosy. Po przygotowaniu wstępnego szkicu można przystąpić do wyboru oświetlenia, mebli kuchennych oraz elementów wykończenia.

W obszernej bazie programu dostępne są meble kuchenne z kolekcji kuchni modułowych Family Line. Program umożliwia wyszukiwanie kompletnych zestawów meblowych, a także pojedynczych elementów, takich jak szafki górne czy dolne. Wystarczy wybrać odpowiedni moduł z listy produktów, a następnie przeciągnąć go w wybrane miejsce, by umieścić go w projekcie.

Użytkownik ma do dyspozycji także szereg innych produktów, takich jak dekoracje, sprzęt AGD czy np. elementy oświetlenia. Projektując własną kuchnię mamy możliwość zmiany kolorystyki frontów i blatów, a także wybór materiałów wykończenia ścian oraz podłóg. Meble kuchenne Family Line wyposażone są w nowoczesne systemy ułatwiające wykonywanie wszystkich czynności w kuchni. Już na etapie projektu możesz więc zaplanować zabudowę lodówki lub piekarnika, wyposażyć szuflady w systemy porządkowania przestrzeni, wybrać rodzaj uchwytów lub akcesoriów.

Jak zaprojektować funkcjonalną kuchnię?

Przystępując do samodzielnego projektowania kuchni, zastanów się przede wszystkim, jaka powinna być Twoja kuchnia. W bazie programu znajdziesz systemy mebli utrzymanych w różnych stylach wnętrzarskich, które bez trudu dopasujesz do swojego domu. Design mebli jest ważny, ale nie należy zapominać o ich funkcjonalności. W końcu wnętrze powinno spełniać wszystkie Twoje potrzeby. W pierwszej kolejności określ więc rozmieszczenie szafek, sprzętów AGD oraz to, czy zdecydujesz się zabudować niektóre z nich. Projektując kuchnię, pamiętaj też o rozplanowaniu przestrzeni i stref roboczych zgodnie z zasadami ergonomii. W kuchni powinny znaleźć się kolejno strefa przechowywania z lodówką i spiżarką, strefa przygotowywania posiłków, czyli blaty robocze i kuchenka, oraz strefa zmywania ze zlewem i koszem na odpady.