Jak stworzyć sypialnię, która będzie sprzyjać wypoczynkowi?

Jak stworzyć sypialnię, która będzie sprzyjać wypoczynkowi?

To, czy sen okaże się w pełni zdrowy, zależy nie tylko od jego długości, wyłączania różnych urządzeń przez zaśnięciem czy wielkości i rodzaju kolacji, ale także i od… wystroju sypialni! Na kojącą aranżację złożą się stosowana kolorystyka, uporządkowana przestrzeń, jak również porządna kołdra 160×200, wygodny materac i idealne zaciemnienie.

Delikatna kolorystyka zamiast nasyconych barw

W przypadku tworzenia sypialni zawsze warto stawiać na stosowane barwy, czyli klasyczną biel i popiel, różne pastelowe odcienie oraz ogólnie rzecz biorąc jaśniejsze i przygaszone warianty wszelkich wybieranych kolorów.

Mocno nasycone barwy nigdy nie będą sprzyjać uspokajaniu ciała i wyciszaniu umysłu. Nawet takie elementy jak kołdry 160×200 nie powinny mieć nadmiernie intensywnych kolorów. Krwistą czerwień czy głęboki fiolet lepiej zastąpić lekkim różem albo jasnym odcieniem fiołkowym. Wśród takich barw umysł nie będzie dodatkowo przeładowywany kolorystycznymi bodźcami, które mogłyby utrudnić zasypianie.

Przygotowanie idealnego zestawu do spania

Na ten idealny komplet złożą się trzy elementy: materac, kołdra i poduszka. Każdy z nich trzeba odpowiednio dopasować do swoich potrzeb.

Podstawą podstaw jest oczywiście materac, który musi mieć wymiary dopasowane do wymiarów łóżka, odpowiednie wypełnienie i właściwa twardość. To ten element, za który warto zapłacić trochę więcej. Ceny porządnych materacy zaczynają się średnio od pięciuset złotych, podczas gdy materace na łóżka dwuosobowe mogą być nawet droższe.

Z kolei kołdry 160×200 wraz z poduszkami dostosowywane są do pory roku oraz indywidualnych preferencji czy nawet… własnego stanu zdrowia. Osoby cierpiące na alergie muszą szukać pościeli antyalergicznych, w których wypełnienia będą tworzone z materiałów syntetycznych.

Dbałość o zróżnicowane warunki panujące w sypialni

Można jednak idealnie skomponować aranżację pomieszczenia i używać absolutnie najlepszych materaców i kołder 160×200, a i tak wciąż nie cieszyć się dobrą jakością snu.

Z czego to będzie wynikać? Zwykle z niezadbania o dodatkowe warunki panujące w sypialni, czyli o utrzymywanie właściwej temperatury w pomieszczeniu w ciągu nocy oraz o zapewnianie sobie idealnego zaciemnienia.

Nocą temperatura w sypialni powinna wynosić od 16 do maksymalnie 19 stopni C. Zaciemnienie musi być całkowite. Tylko w takich warunkach można będzie porządnie się wyspać.

Kołdry 160×200 znajdziesz w ofercie Vege Home