Rodzaje reflektorów natynkowych

Rodzaje reflektorów natynkowych

Reflektor natynkowy to rodzaj lampy montowany przede wszystkim na ścianach i sufitach. Może również służyć, jako oświetlenie dodatkowe w małych pomieszczeniach, w kuchni nad blatem lub w łazience przy lustrze. Reflektory natynkowe charakteryzują się nowoczesnym wyglądem, dlatego bardzo często montowane są w pomieszczeniach o takim również stylu.

Reflektor natynkowy – najpopularniejsze typy

Najczęściej w sklepach można znaleźć lampy natynkowe typu LED. Są one funkcjonalne, dobrze oświetlają dane pomieszczenie i są energooszczędne. Jednak zanim je kupimy, warto zwrócić uwagę na to, jakie mają one diody. Tutaj najlepiej zainwestować w wysokiej jakości diody, które będą dawać odpowiednią moc światła i będą zużywać mało energii elektrycznej. Mimo że najpierw wydamy na nie więcej, to później nam się to szybko zwróci.

Reflektory natynkowe różnią się między sobą także rodzajem obudowy. Jedne będą w obudowie pojedynczej, inne zaś podwójnej. Znajdziemy w ofercie również takie, które mają ruchome głowice. Wybór jest naprawdę duży, a to, jaki reflektor natynkowy zakupimy do swojego domu, zależy głównie od naszych własnych potrzeb.

Lampy natynkowe i ich atuty

Reflektory natynkowe mają tę przewagę nad innymi lampami, że mogą być montowane niemal wszędzie. Poza tym ich instalacja jest bardzo prosta, nawet dla początkujących majsterkowiczów. Lampy natynkowe dzięki minimalistycznym formom pasują do wielu rodzajów wnętrz. Ich montaż w domu pozwoli na uzyskanie odpowiedniego oświetlenia oraz zyskanie dodatkowej dekoracji.