Kąpiele lecznicze w soli

Kąpiele solankowe od lat cieszą się ogromnym uznaniem ze względu na swoje właściwości lecznicze, łagodzą szereg nieprzyjemnych objawów chorobowych. Stoją na straży nie tylko zdrowia, ale też pięknego wyglądu. W niniejszym artykule omówimy dlaczego warto stosować regularnie kąpiele lecznicze w soli.

Oczywiście nie trzeba wyjeżdżać do centrum SPA, aby móc czerpać szereg korzyści, jakie daje kąpiel w soli. Zacisze domowej łazienki również może stać się miejscem sprzyjającym relaksowi, wystarczy wanna z ciepłą wodą i sól morska do kąpieli. Będzie to zdecydowanie tańsza alternatywa i to dostępna w dowolnym momencie.

Dlaczego warto kąpać się w soli? Jakie płyną z tego korzyści?

Sól ma wiele zastosowań i już od wieków jest wykorzystywana do celów nie tylko spożywczych, ale też kosmetycznych. Nie brakuje sanatoriów i ośrodków fizjoterapeutycznych, w których oferowane są kąpiele solankowe. W uzdrowiskach stosuje się wyłącznie źródlane wody podziemne, które same w sobie działają kojąco na organizm. Przez skórę przenikają różne substancje, a kąpiele solankowe wpływają również na układ nerwowy i hormonalny. Zwiększają one ukrwienie skóry, działają uspokajająco, niwelują napięcie mięśni, normalizują ciśnienie krwi, pobudzają przemianę materii, wzmacniają układ odpornościowy i hartują organizm. Kąpiel w soli jest nieoceniona w przypadku różnych schorzeń skórnych, przewlekłych chorób dróg oddechowych i zatok. Pomogą również osobom borykającym się z chorobami reumatycznymi, rekonwalescentom. Warto z nich korzystać przy otyłości, niektórych chorobach ginekologicznych.

Kąpiele solankowe mogą być stosowane zarówno profilaktycznie, jak i w przypadku różnych dolegliwości zdrowotnych. Warto od czasu do czasu sprawić sobie przyjemność i zdecydować się na wyjazd do SPA, będzie to też świetny pomysł na prezent dla bliskich. Z kolei na co dzień można stworzyć swoją w zaciszu własnej łazienki strefę pielęgnacyjno-relaksacyjną w duchu filozofii Wellness. Wystarczy wyposażyć się w odpowiednie kosmetyki i akcesoria, które można kupić w atrakcyjnych cenach, mając przykładowo kody rabatowe Look Fantastic. Na portalu Rabatio.com znajduje się mnóstwo kuponów do sklepów internetowych z asortymentem pozwalającym na stworzenie domowego SPA. Warto wobec tego skorzystać z tej możliwości, cieszyć się nutką luksusu za niewielkie pieniądze.