Self storage – magazyny do wynajęcia dla firm i osób prywatnych

Samoobsługowe magazyny do wynajęcia jeszcze niedawno w Polsce były nowością, o której słyszało niewiele osób. Obecnie niewielkie komórki do przechowywania można znaleźć w ofertach coraz większej ilości firm działających na terenie całego kraju. Poznaj self storage – hit z rodem USA, który szturmem podbija rodzimy rynek!

Self storage – na czym to polega?

Terminem self storage określa się samoobsługowe magazyny do wynajęcia. Najczęściej są to boksy wydzielone w większym budynku (rzadziej kontenery na ogrodzonej posesji). Poszczególne komórki są oddzielnymi pomieszczeniami, do których Klient otrzymuje wyłączny dostęp. Użytkownik podpisuje umowę z właścicielem nieruchomości, w której ten zobowiązuje się do udostępnienia bezpiecznej powierzchni do przechowywania mienia. Bardzo często obiekty posiadają monitoring, a cała posesja jest monitorowana 24 h na dobę przez profesjonalną firmę (lub ochronę zatrudnioną przez zarządcę nieruchomości).

W praktyce najczęściej najemca dostaje 2 kody dostępu – do budynku w którym mieści się magazyn oraz wynajętego boksu (lub karty magnetyczne do drzwi). W ten sposób, bez udziału osób trzecich, może korzystać z opłaconej przestrzeni o dowolnej porze dnia i nocy. Brak konieczności wcześniejszego umawiania terminów z obsługą obiektu magazynowego zapewnia najwyższą wygodę korzystania z boksów.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat self storage? Wiele merytorycznych informacji, praktycznych poradników oraz ciekawostek znajdziesz na blogu marki Róża Rent. Lokalizacją jej siedziby są Katowice, gdzie usytuowany jest obiekt firmy. Posiada ona bogate doświadczenie w krótkoterminowym i długoterminowym wynajmie magazynów samoobsługowych, a swoją fachową wiedzą dzieli się z dotychczasowymi oraz potencjalnymi Klientami.

Boksy do wynajęcia – dlaczego warto?

Nowoczesne boksy magazynowe do wynajęcia mają różne powierzchnie – od kilku do kilkudziesięciu metrów kwadratowych. To pozwala dopasować komórkę do indywidualnych potrzeb osób prywatnych oraz przedsiębiorstw. Umowy obejmują stałe miesięczne opłaty za magazyn, które łatwo wkomponować w budżet przewidziany na tę inwestycję. Do wyboru pozostaje wynajem krótkoterminowy i długoterminowy.

Samoobsługowy magazyn jest dostępny 24h na dobę, co ma szczególne znaczenie dla Klientów biznesowych, którzy traktują go jako dodatkową przestrzeń na składowanie towaru. Bardzo często rozwiązanie to wybierają sklepy internetowe, które działają w branżach sezonowych i w określonych okresach roku notują znaczny wzrost zamówień. W tego typu biznesie stałe utrzymywanie dużej powierzchni magazynowej często mija się z celem. Self storage pozwala wynająć przestrzeń wyłącznie w czasie, gdy rzeczywiście jest ona potrzebna i znacznie obniżyć w ten sposób koszty działalności.

Firmy oferujące boksy do wynajęcia coraz częściej dbają o wygodne podjazdy dla samochodów ciężarowych, udostępniają wózki widłowe do przewozu palet z towarem lub umożliwiają wynajęcie wózka wraz z obsługą profesjonalnego operatora, który sprawnie pomoże w rozładunku i załadunku.

Magazyny do wynajęcia – co z bezpieczeństwem?

Samoobsługowe boksy magazynowe pozwalają przechowywać sprzęt AGD i RTV, meble, odzież i obuwie, książki, dziecięce wyprawki, rowery, kolekcje kolekcjonerskie, sprzęt sezonowy (np. narty, kajaki, deski snowboardowe), dokumentację, która nie mieści się w biurowym archiwum, zapas firmowego towaru oraz wiele innych przedmiotów. Zakazem są objęte substancje chemiczne i łatwopalne, pieniądze, biżuteria, dzieła sztuki, antyki, rośliny i zwierzęta oraz produkty spożywcze, które szybko się psują.

Czy jednak przechowywane mienie jest w pełni bezpieczne? Każdy magazyn samoobsługowy to suche i ciepłe pomieszczenie. Zimą obiekty są ogrzewane, a stała temperatura sprawia, że nikt nie musi obawiać się o papier czy delikatne sprzęty. Boksy są dokładnie sprzątane i dezynfekowane po oddaniu ich przez Klienta.

Zabezpieczeniem przed ewentualną kradzieżą jest monitoring nadzorowany przez firmę ochroniarską. Często zarządcy zatrudniają również stróżów nocnych, którzy legitymują osoby pojawiające się na terenie hali. Dzięki temu dobytek wynajmujących jest całkowicie bezpieczny.